Almanya’da 4500 PKK’lı "asılsızmış"

Almanya'da 4500 PKK'lı "asılsızmış"

Teröre her defasında çanak tutan, besleyen, büyüten, koruyan ve kollayan Almanya kendini savundu. Almanya İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hans-Georg Maassen tarafından yapılan açıklamaya göre ülkesinin PKK'lı teröristlere yataklık yaptığı yönünde iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi.

16 Kasım 2016 - 08:13

Almanya'nın terör örgütlerine yaptığı yataklık kesintisiz devame derken, Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa Başta olmak üzere, Almanya ve benzer ülkelerin PKK ve diğer terör örgütlerine her fırsatta yardım ve yataklık etmelerini söylemeleri, iki yüzlü tavırlarını yüzlerine çarpmaları ülkeleri gererken, Almanya İstihbaratı iddialara cevap verdi.

Alman Dış İşleri Bakanı'nın Türkiye  ziyareti ve Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeleri sonrasında, Alman İstihbarat Biriminin Başı olan kişi konuya ilişkin açıklamada bulunurken her şeyi inkar etti!. Tüm iddiaların asılsız olduğunu, ülkesinin PKK veya başka bir terör örgütüne yardım etmediğini öne sördü. Tamamen Asılsız dedi.

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişiminin ardından iki ülke ilişkilerinin bozulup bozulmadığına dair soruyu yanıtlayan Maassen, ilişkilerin bozulmadığını ancak iki ülke arasındaki öncelik farklarından ötürü zorluklar yaşandığını söyledi. Maassen, DEAŞ'la mücadele konusunda ise Türkiye ile güçlü bir ortaklık içinde bulunduklarını vurguladı.

Diğer taraftan her fırsatta, tüm terörist PKK'lılar, 15 Temmuz sonrası Türkiye'de aranan FETÖ terör örgütü ele başları, PKK uzantısı çok sayıda örgüt lideri ve tabii ki Cumhuriyet soruşturmasında kapıların açıldığı isim "Can John Dündar" akla gelen ilk önemli detaylar olarak öne çıkıyor. Almanya ve onun isithbarat biriminin başı tarafından yapılan açıklamaya karşı Türkiye'den ne cevap gidecek oldukça merak konusu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..