Reklamı Geç
Almanya’yı çıldırtan THY reklamı

Almanya'yı çıldırtan THY reklamı

Son günlerde Almanya ile yaşanan siyasi krizine bir yenisi daha eklendi. BU kez THY tarafından yapılan bir reklam sayesinde Almanlar adeta çıldırdı...

07 Mart 2017 - 09:52

Özellikle Türk siyasetçilere kapılarını kapayan, terör destekçilerine ise her türlü imkanları sağlamaktan çekinmeyen terör koruyucusu Almanya ile Türkiye arasında yaşanan büyük krize bir yenisi daha eklendi. Bu kez söz konusu konu ise THY'nin bilboard kiralayıp yaptığı bir reklam.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Mart 2017 - İstanbul

Türkiye'nin gururu, Düyanın en büyük havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları (THY) Berlin Tegel Havalimanı bilboardlarına verdiği reklamla Alman medyası tarafından hedefe konuldu.

Almanya'nın başkenti olan Berlin'de Tegel Havalimanı içerisinde dev bir bilboard kiralayıp verdiği reklam nedeniyle hedefe konulan THY, Almanya'nı yeni konusu olmuş durumda. Ülkedeki pek çok gazete habere büyük yer vererek THY'yi hedef aldı.

Söz konusu gazeteler arasında bulunan Bild, verilen reklamın küçük düşürücü olduğunu öne sürdü. THY'nin bu reklamı bilerek verdiğini haberlerine konu etti. Diğer taraftan verilen reklamla alakalı olarak, THY'yi Tegel Havalimanı ile dalga geçmekle suçlayan Bild gazetesi ve diğer Alman medya kuruluşları, reklamın işe yaramaz olduğu ifadelerine yer verildi.

Özellikle son haftalarda Türkiye'nin seçilmiş iktidarının iki bakanına ambargo uygulayaıp toplantılarını gerekçe göstermeksizin ırkçı ve Nazi vari bir yaklaşımla iptal eden Almanya, büyük tepki toplamıştı. 

Bu olaylar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinglerinde "Nazi" benzetmesi yaparak tepkisini dile getirmişti. 

Yaşanan bu son reklam hadisesi sonrasında Almanya nasıl bir tutum sergileyecek şimdiden merak konusu olmuş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..