Altek Alarko Tohma-Medik Hidroelektrik Santrali devredildi

20 yıldır Alarko tarafından yap işlet devret modeli ile işletilen Altek Alarko Tohma-Medik Hidroelektrik Santrali, Elektrik Üretim A.Ş.'ye devredildi.

Altek Alarko Tohma-Medik Hidroelektrik Santrali devredildi
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2018 - 09:38

Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş.'nin işlettiği ve işletme süresi dolan Tohma-Medik Hidroelektrik Santralinin Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.'ye devri tamamlandı. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 24 Aralık 2018 - İstanbul


Alarko holding şirketi tarafından 20 yıldır işletilen Tohma-Medik Hidroelektrik k Santrali'nin Elektrik Üretim A.Ş.'ye devri yapıldı.

Alarko Holding tarafıdnan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada Altek Alarko Elektrik Santralları Tesislerine ilişkin devir süreci hakkında bilgiler paylaşıldı.

KAP'a yapılan yazılı açıklamada, "Bağlı Ortaklığımız Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş.'nin Yap-İşlet-Devret Modeli ile tesis ettiği ve işletmekte olduğu Tohma-Medik Hidroelektrik Santrali'nin 20 yıllık işletme süresi 23.12.2018 tarihinde dolmuştur. Tohma-Medik Hidroelektrik Santrali, imzalanan Devir Protokolü ile Elektrik Üretim A.Ş.'ye devredilmiştir. " ifadelerine yer verildi.

Altek Alarko A.Ş., Alarko Enerji grubunun bir parçasıdır. Elektrik üretimi dışında, elektrik dağıtımı, toptan ve perakende satışı hizmeti veriyordu.

Altek Alarko A.Ş. elektrik enerjisi üretimi ve satışı ile iştigal etmekte ve bu maksatla elektrik piyasası kanunlarına uygun olarak elektrik santralları kurmakta ve işletmektedir. 76 MW kurulu güce sahip Karakuz, 12.5 MW kurulu güce sahip Tohma Hidroelektrik Santralleri ve 82 MW kurula güce sahip Kırklareli Kombine Çevrim Gaz Santrali Altek Alarko A.Ş. tarafından işletilmektedir. İşletilmekte olan 3 santral toplamda 170.5 MW kurulu gücü bulunuyordu.

alarko altek Tohma Hidroelektrik Santrali devredildi

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum