Altın, Borsa, Dolar... Konut hepsini böyle solladı!

Altın, Borsa, Dolar Türkiye'de en yoğun yapılan yatırım araçları arasında. Zira konut yatırımı ise yeni bir şey değil. Yıllardır en çok yapılan yatırımlar arasında konut ilk sıralarda yer alıyor. Şu sıralarda ise konuta hücum yaşanıyor...

Altın, Borsa, Dolar... Konut hepsini böyle solladı!
Editör: Hakan A.
26 Haziran 2020 - 09:23
Konut satışlarında yeni ayda rekorlar beklenirken, Türkiye genelinde konut alımına adeta hücum yaşanıyor. Konut kredisi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte konut satışlarında patlama yaşanıyor. 0.64 faiz oranı ile ev sahibi olmak isteyen 100 Bini aşkın insan ev sahibi olmak için kamu bankaları ve diğer bankaları dolaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan konut kredisi başvuru rakamları artışını sürdürüyor. Türkiye'nin dört bir yanından konut almak isteyenler bankalara koşuyor... 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Haziran 2020 - İstanbul

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından tarihin en dip seviyelerinde kullandırılan 0,64 ve 0,69 faiz oranı ile konut kredisi kullandırılmaya devam ediliyor. Bakan Albayrak, 20 gün içinde 3 kamu bankasına 133 Bin vatandaş başvuru yaptı. Konut kredisi verilen vatandaş sayısı ise 101 Bin kişi olduğunu söyledi. Haziran ayı sonu ve Temmuz ayı da dahil konut kredisi satışlarında yeni rekorlar bekleniyor. Konut satışlarında konut kredisi ile alımlarda yüksek artışlar yaşanacak.


Konut kredisi ve konut faizlerinin düşüşü ile Altın, Borsa, Dolar yatırımları konut yatırımının yanında oldukça sönük kaldı. Konut fiyatları talebin artasıyla tırmanışa geçerken, Merkez Bankası ise faiz kararını açıklayarak faizlerde indirime gitmedi.

Yaşanan tüm gelişmeleri değerlendiren Hatice Kolçak, konut satışları ve yatırımları hakkında açıklamalarda bulundu.

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, konut yatırımları, konut kredileri hakkında yaptığı değerlendirmeyi buradan ve youtube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut alım satımlarına dair son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum