Altın Çekül Ödülleri 25 yaşında! 2017 başvuruları başladı

Altın Çekül Ödülleri 25 yaşında! 2017 başvuruları başladı

2017’nin en iyi yapı malzemesini belirleyecek olan “ALTIN ÇEKÜL ÖDÜLLERİ” ne başvurular başladı...

15 Eylül 2017 - 09:08

Yapı-Endüstri Merkezi’nin düzenlediği, yapı malzemesi alanında yeni ürün, teknoloji ve fikirleri desteklemek amacıyla düzenlenen 25. Altın Çekül; “Yapı Ürün Ödülü” ve “Fikir Ödülü”ne başvurular başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Eylül 2017 - İstanbul

1991 yılından bu yana devam eden ödül programında Türk yapı sektöründe yılın en iyi ürünü ve en iyi fikri belirlenecek. Değişen yeni iklim koşulları ve yeni yaşam biçimleri ile “en iyi”nin yeniden tartışıldığı son günlerde Altın Çekül Ödülleri daha da anlam kazanıyor.

“Altın Çekül Ödülleri”, mimari çevreye duyarlılığın artırılması ve yapı sektörünün gelişimi için çok önemli bir görev üstlenirken, YEM, Altın Çekül Ödülleri ile yapı malzemesi alanında yeni teknoloji ve ürünleri destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Türk yapı sektöründe faaliyet gösteren yapı malzemesi üreticisi firmaların, kuruluşların, akademik grupların, araştırma laboratuvarlarının, girişimcilerin başvurabileceği “Altın Çekül” Ödül Programı için son başvuru: 18 Ekim 2017, Çarşamba

İki ayrı kategoride verilen Altın Çekül Ödülleri ilk kez geçen yıl ödül kategorisine dahil edilen “Altın Çekül Fikir Ödülü” ile yeni araştırmaları ve fikirleri destekleyerek sektörün vizyonunu geliştirmeyi hedefliyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Altın Çekül Fikir Ödülü”ne katılım koşulları arasında “yapıda kullanım şartı” aranmayacak.

“Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü” bölümünde başvuran ürünlerindearanan özellikler ; öncelikle yapı bünyesinde yer alması ve uygulanarak yapıya katkı sağlaması aranıyor. Ardından ürünler, üretim, uygulama ve kullanım süreçlerinde; akılcılık ve enerji tasarrufu çevreye ve sağlığa zararlı olmayan, yerli kaynakların da kullanılması gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

Ödül programı jürisinde, mimar, tasarımcı, mühendis kökenli yetkin isimler yer alıyor. Ödüle ürünlerini aday gösterecek firmaların, ürünlerin teknik niteliklerini belirleyen belgeleri, ürünü tanıtan açıklamaları içeren dosyayı ve ürünün örneğini, Altın Çekül başvuru formu ile birlikte en geç 18 Ekim 2017 Çarşamba günü, saat 17:00’a kadar Yapı-Endüstri Merkezi’ne teslim etmeleri gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..