Reklamı Geç
Altın fiyatları ne kadar geriledi?

Altın fiyatları ne kadar geriledi?

Yeni güne düşüşle başlayan altın fiyatlarında son durum.

07 Kasım 2016 - 13:08

Yeni ayın ikinci haftasına girilirken, 7 Kasım Pazartesi sabahı İstanbul Kapalıçarşı altın fiyatları güne nasıl başladı? Altın fiyatları ne kadar düştü? Altını olanlar ne yapacak, daha ne kadar düşecek?

Ekonomi piyasalarında geçtiğimiz hafta kapanış itibariyle yükseliş trendinde olan Altın yeni haftanın ilk iş gününde düşüş trendine girdi. 

Kapalıçarşı altın fiyatları bu sabah itibariyle gram fiyatı, 130,3 liraya kadar gerilerken, çeyrek altın fiyatı 214 lira, Cumhuriyet altını fiyatı ise 873 liradan işlem gördüğü kaydedildi. Gerilemede en önemli konunun Amerika'da yaklaşan Başkanlık seçimleri olarak gösterilirken, küresel piyasalarda belirsizlik hakim durumda. 

Yeni haftanın ilk iş günü itibariyle ABD'de oluşan seçim havası pik yapmış durumda ve gelen haberlerle güne iyimser başlayan piyasalarda, altının ons fiyatı yüzde 1'den fazla değer kaybettiği gözlemlenirken, dolar/TL de 3,15'in altına gerilemiş durumda. Düşüş beklentisinin hakim olduğu piyasalarda gün içerisinde yaşanacak gelişmelerinde önemli rol oynayacağı, buna bağlı olarak 130,3 liraya kadar inen gram altının satış fiyatlarının, saat 10.00 itibarıyla 130,5 liradan işlem gördüğü ifade ediliyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 214 lira, Cumhuriyet altını ise 873 liradan satışı sürüyor.

İstanbul serbest piyasalarda güne inişle başlayan dolar/TL son durum bilgileri için buraya bakın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..