Amerika'da Covid-19'dan ölenler mahkumlarca işte böyle toplu olarak gömülüyor

Covid-19 Amerika'da büyük ölümlere neden olurken, yaşamını hastalık nedeniyle kaybedenler Hart Island projesi ile toplu olarak defnediliyor. Defin görevlileri ise mahkumlar...

Amerika'da Covid-19'dan ölenler mahkumlarca işte böyle toplu olarak gömülüyor
Editör: Hakan A.
10 Nisan 2020 - 12:03
Koronavirüs salgını nedeniyle Amerika'da büyük çaplı ölümler başlamış durumda. Covid-19 salgını nedeniyle özellikle New York kentinde her dakikada bir insan ölürken, morglar tam kapasite çalışıyor ve ölüler üst üste istifleniyor.  Son olarak Covid-19 kurbanlarının sayısı New York’ta 1 günde 824’e çıkınca, sahibi çıkmayan cenazeler, kimsesizlerin mezarlığı olan Hart Adası’nda toplu olarak defnedilmeye başlandı.

Son olarak Washington Post tarafından, Hart Island'daki covid-19 kurbanlarının mezarlarını havadan gösteren bir video ise  görenleri şaşkına çevirdi. Havadan çekilen görüntülerde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin cenazeleri, uzunlamasına derin olarak açılmış 100 uzunluğunda mezara forkliftler kullanılarak 4-5 kat olmak üzere üst üste yerleştiriliyor. Diğer taraftan habere göre defin işlemlerini yapanlar ise hapis yatan mahkumlar olduğu ifade ediliyor. Özellikle son günlerde artan ölüm vakaları karşısında Amerika'da New York kentinde morglarda yer kalmamış durumda.

Dünya Sağlık örgütü ile sorun yaşayan ABD Başkanı Donald Trump, ülke genelinde 200 Bin ölüm vakası yaşanabileceği konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Son açıklanan verilere göre 16 Bin rakamı geçilmiş durumda.


ABD'de koronavirüsün en çok etkilediği şehir olan New York'taki morglarda yer kalmayınca, Hart Adasında bulunan toplu mezarlığa geçici definler yapılmaya başlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum