Reklamı Geç
Anka Yapı Fikirtepe projesinde son durum

Anka Yapı Fikirtepe projesinde son durum

Kentsel dönüşüm projesiyle Fikirtepedeki inşaat çalışmalarına devam eden Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel devam eden projeleriyle ilgili bilgi verdi

15 Ocak 2013 - 12:37

Kentsel dönüşüm projesiyle Fikirtepedeki inşaat çalışmalarına devam eden Anka Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaadet Temel devam eden projeleriyle ilgili bilgi verdi

"2013 yılına kadar neler yapıldığını ve 2013 yılında neler yapılacağını anlatan Şaadet TEMEL “ 2013 yılından önce toplamda 7500 konutu Şekerpınar, Çayırova, Kartal, Yakacık, Beylikdüzü, Silivri bölgelerinde tamamlayarak hak sahiplerine verdik. 2013 yılında ağırlıklı olarak Kentsel Dönüşüm Projesinde bulunan Fikirtepe’deki projelerimizin çalışmalarına başladık. Bugün itibariyle hafriyat çalışmalarına başlamış olup inşaat hızla devam etmektedir ve satış ofisimiz tamamlanmak üzeredir. Avam projelerimiz belediyelerden çıkmıştır ve en kısa sürede satışa çıkacak hale gelecektir. Takriben 15 Şubat ya da 28 Şubat tarihlerinde lansmana çıkacak projemiz hazır hale getirilmiştir. Fikirtepe’de 70.000m² alan üzerine yaklaşık olarak 400.000m² inşaat inşa ediyoruz. Bu projemizin 170.000m² toprak altında kapalı otoparklar ve insana dair kulüb hizmetleri alanları olacaktır. Geri kalan 230.000m² alanda ise konutlar, dükkanlar ve ofisler olacaktır.

Fikirtepe projemiz İstanbul’un en iyi lokasyonlarından olup, Kadıköy merkeze yaklaşık olarak 700 metre mesafede, Fenerbahçe stadına 600 metre mesafede, iki tane metrobüs durağına ve metroya cephe ve metrodan 150 metreyle yeraltından geçiş imkanı olabilecek bir konumdadır. Arzu eden Üsküdar’a, Kadıköy’e, Sabiha Gökçen Havaalanı’na, Boğaziçi Köprüsü’ne ve Beylikdüzü’ne çok seri bir şekilde, ister araçlarıyla yada isterlerse de metrobüs veya metro kanalıyla Kartal’a kadar ulaşabileceklerdir.

Marmaray açıldığı zaman Halkalı’ya kadar herhangi bir araç olmadan, tek bir ulaşım aracıyla bu merkezlere ulaşabilme imkanı olan bir noktada inşaat yapıyoruz. İnşaatımızın kalitesi A plus(A+) olacaktır. Burada akıllı ev konsepti yapıyoruz. Yerden ısıtmalı, cephelerden ağırlıklı olarak güneş enerjisinden yararlanılan ve kendi enerjisini üreten bölümlerimiz olacaktır. Hemen başladığımız 1. etapta 600 konut var. 70.000m² alan üzerine takriben 20.000m² denk gelen kısımda yaklaşık olarak 40-50 arası büyük dükkanlar ve 200 civarında ofis olacaktır.”dedi.

Haber : Emlak Pencerem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..