Ankara Çankaya'da yeni riskli alanlar ilan edildi işte tam liste

Kentsel dönüşüm riskli alan ilan edilen yerlere her yeni gün yenileri ekleniyor. Ankara Çankaya'da bazı yerler kentsel dönüşüm kapsamında riskli alan olarak ilan edildi.

Ankara Çankaya'da yeni riskli alanlar ilan edildi işte tam liste
Editör: Hakan A.
25 Ocak 2013 - 14:01

Kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken, yeni projeler ve riskli alan tespitleride artarak devam ediyor. Türkiye'nin dönüşüm anlamında en büyük ve en riskli ili konumunda bulunan illerden biri olan Ankara'da çalışmalar sürüyor.

Riskli alanların tespiti 2013 yılı içerisinde artarak devam edecek. Bakanlık ve belediyeler kentsel dönüşüm sürecinde her geçen gün kazandıkları deneyimler ile geleceğe yönelik adımlarını sağlamlaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda İstanbul Türkiye'ye öncü olarak adımların ilk atıldığı il olarak göze çarpıyor.

Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlker, Metin Akkuş ve Yukarı Dikmen mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların Riskli Alan İlan Edilmesi hakkında Karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
         
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyeleri çalışmaları kapsamında riskli alan olarak ilan edilen yerlerin sayılarıda artmaya başladı. Son olarak 25 Ocak Cuma günü yayınlanan Resmi Gazete'de Bakanlar kurulu kararıyla Ankara Çankaya ilçesine bağlı bazı mahallelerde riskli alanları tespit etti.

Bakanlar Kurulu kararınca 25 Ocak 2013 Tarihli ve 28539 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan 2012/4159 Karar Sayısı ile edilen tebliğe göre;

Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlker, Metin Akkuş ve Yukarı Dikmen mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 20/12/2012 tarihli ve 2237 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 24/12/2012 tarihinde kararlaştırılmıştır.

ANKARA ÇANKAYA BÖLGESİNDE TESPİT EDİLEN YENİ RİSKLİ ALANLARIN TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Haber : Emlak Pencerem

- Ankara Çankaya'da yeni riskli alanlar ilan edildi işte tam liste

- Ankara'nın hangi ilçe ve mahalleleri riskli alan olarak ilan edildi?

- Riskli alan olarak ilan edilen yerlere Ankara Beypazarı eklendi

- Riskli alan ilan edilen yerlere Ankara Mamak eklendi


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum