Ankara'da 3 farklı alan kesin korunacak hassas alan olarak tescil edildi

Başkentte doğal sit alanı statüsünde bulunan iki ilçedeki 3 farklı alan kesin korunacak hassas alan olarak tescil edildi.

Ankara'da 3 farklı alan kesin korunacak hassas alan olarak tescil edildi
Editör: Hakan A.
06 Ekim 2020 - 08:00 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 08:03
Ankara'da ik ilçede yer alan bazı alanların kesin korunacak hassas alan ilan edilmesine karar verildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Ekim 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde bulunan doğal sit alanı statüsünde yer alan alanları kesin korunacak hassas alan ilan edilkmesi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Ankara'da 3 farklı alan için kesin korunacak hassas alan olarak tescil edildi.

Başkent Ankara'nın önemli alanları arasında yer alan Abacı Peribacaları Doğal Sit Alanı, Soğuksu Milli Parkı Ağaç Fosilleri, Pelitçik Fosil Ormanı Doğal Sit Alanı için kesin korunacak hassas alan ilan edildi.


–– Ankara İli, Kızılcahamam İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Abacı Peribacaları Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3058)

–– Ankara İli, Kızılcahamam İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Soğuksu Milli Parkı Ağaç Fosilleri Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3059)

–– Ankara İli, Çamlıdere İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Pelitçik Fosil Ormanı Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3060)

YORUMLAR

  • 0 Yorum