Ankara`da bazı alanlar kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildi

Başkent Ankara'da Gölbaşı ilçesinde bazı mahalleler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim proje alanı olarak ilan edilerek bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ankara`da bazı alanlar kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edildi
Editor: Hakan A.
30 Mart 2018 - 07:21

Başkent Ankara'da kentsel dönüşüm projelerine her yeni gün bir yenisi eklenirken, Gölbaşı ilçesinde bazı alanlara ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2018 - İstanbul

Türkiye genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ve hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri hız kazanmış durumda. 

Bakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda Ankara İli, Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkında karar yayımlandı.

Konuyla alakalı olarak Resmi Gazete'de verilen bilgiye göre, Ankara İli, Gölbaşı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Koparan ve Tutulmuş Mahalleleri etabı, Tutulmuş Mahallesi 1. Etap, Tutulmuş Mahallesi 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim proje alanı ilan edilmesi hakkında ekli kararın yürürlüğe konulması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 15/02/2018 tarihli ve 29627 sayılı yazısı üzerine, 5393 sayılı Belediyeler kanununun 73'üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu Kararınca 19/02/2018 tarihinde kararlaştırılmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzalarıyla bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiştir.

Resmi Gazete kararı kapsamında Kentsel Dönüşüm ve Gelişim proje alanı ilan edilen alanların krokileri aşağıdaki gibidir.

ankara gölbaşı kentsel dönüşüm proje gelişim alanı 30 mart 2018

ankara gölbaşı kentsel dönüşüm alanı 30 mart 2018

ankara gölbaşı dönüşüm alanı

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum