Ankara'da bazı uçak seferleri kar yağışı nedeniyle iptal edildi

Ankara’da yaşanan hava muhalefeti Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı ve varışlı bazı Anadolu Jet seferleri etkilenirken, kar yağışı nedeniyle bazı seferler iptal edildi. İşte Ankara'da kar yağışı nedeniyle iptal edilen uçak seferleri...

Ankara'da bazı uçak seferleri kar yağışı nedeniyle iptal edildi
Editor: Gökay Demirezen
07 Ocak 2019 - 07:52

Ankara'da etkili devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Yoğun kar yağışı hava ulaşımında iptallere neden oldu. Başkentte havalimanına AnadoluJet uçak seferlerinden bazıları yapılamıyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 7 Ocak 2019 - İstanbul


Başkent Ankara'da etkili olan kar yağışı uçak seferlerinde bazı aksamalara ve seferlerin iptal edilmesine neden oluyor. AnadoluJet'in bazı seferleri kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

Konuyla ilgili Türk Hava Yolları (THY) yazılı açıklama ile aksayan seferler hakkında bilgiler paylaştı. Anadolujet uçak seferleri 7 Ocak sabahı iptal edilen uçuşlara ilişkin bilgiler paylaşıldı. 

THY resmi internet sitesinde verilen bilgiye göre, 

"Değerli yolcularımız, Ankara’da yaşanan hava muhalefeti Ankara Esenboğa Havalimanı kalkışlı ve varışlı bazı Anadolu Jet seferlerimizi etkilemektedir. İptal edilen Anadolu Jet uçuşlarınız hakkında güncel bilgi için altta paylaşılan tabloyu inceleyebilirsiniz;" denildi.

Uçuşu iptal olan yolcularımıza tanınan haklar

  1. Web sitemiz ve güncel mobil uygulamamız üzerinden, uçuş saati geçmemiş biletleriniz için iç hatlar uçuşunuzun veya hiç kullanılmamış ve değiştirilmemiş dış hatlar uçuşunuzun iade ve değişiklik işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz: https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ucak-bileti/rezervasyonu-yonet/ 
  2. Bilet değişikliği, biletin düzenlenme tarihi itibari ile bir yıl içerisinde, yer müsaitliği durumuna göre belirlediğiniz bir tarih için yapılabilir. Değişiklik işlemleri web sitemiz, mobil uygulamamızın güncel versiyonu, çağrı merkezimiz, satış ofislerimiz veya biletin satın alındığı acente üzerinden yapılabilir. 
  3. Bilet iade işlemleri düzenlenme tarihi itibari ile ücretli biletlerde iki yıl içerisinde, mil puanı ile alınmış olan biletlerde ise bir yıl içerisinde; web sitemiz, mobil uygulamamızın güncel versiyonu, çağrı merkezimiz, satış ofislerimiz veya biletin satın alındığı acente üzerinden yapılabilir. Uçuş saati geçmiş biletlerin iade işlemleri yalnızca satış ofislerimiz ve çağrı merkezimiz üzerinden yapılabilir. 
  4. Sesli yanıt sistemi destekli 444 0 849 / +908503330849 no’lu çağrı merkezimiz üzerinden, iç hatlar uçuşunuzun veya hiç kullanılmamış ve değiştirilmemiş dış hatlar uçuşunuzun iade ve değişiklik işlemlerini, müşteri temsilcisine bağlanmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 
Uçuş Tarihi Uçuş No Kalkış Varış
06.01.2019 00:00 TK7006 Ankara Esenboğa Havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TK7007 İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı
TK7096 Ankara Esenboğa Havalimanı Ağrı Havalimanı
TK7097 Ağrı Havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı
TK7122 Ankara Esenboğa Havalimanı Gaziantep Havalimanı
TK7123 Gaziantep Havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı
TK7028 Ankara Esenboğa Havalimanı Antalya Havalimanı
TK7029 Antalya Havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı
TK7602 Ankara Esenboğa Havalimanı Ercan Uluslararası Havalimanı
TK7603 Ercan Uluslararası Havalimanı Ankara Esenboğa Havalimanı