Ankara'da Mamak Kıbrıs Vadisi hakkında flaş karar

Başkent Ankara'da Mamak ilçesinde yer alan Kıbrıs Vadisi ile alakalı Bakanlık önemli bir karar alarak Doğal Sit Alanı statüsünde flaş değişikliğe gitti.

Ankara'da Mamak Kıbrıs Vadisi hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2020 - 08:11
Türkiye'nin önemli Doğal Sit Alanları ile alakalı yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bakanlık, Ankara'da Mamak ilçesinde bulunan Kıbrıs Vadisi ile alakalı yeni bir karar aldı. İlgili karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Aralık 2020 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yurt genelinde önemli doğal sit alanı konumunda bulunan tabiat varlıklarının korunması amacıyla yeni kararlar alınmaya devam ediyor.Bu kapsamda Başkent Ankara'da doğal sit alanı konumunda olan Kıbrıs Vadisi hakkında yeni bir karar uygulamaya konuldu.

Konuyla ilgili resmi Duyuru ise Resmi Gazete'de bugün yayınlandı. Karar gereği, Ankara ili, Mamak ilçesi, Kıbrıs Vadisi Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 07/12/2020 tarihli ve 262445 sayılı oluru ile Doğal-Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edilmesi kararlaştırıldı.

Kıbrıs Vadisi ile alakalı alınan kararın ilgili krokisi ise şöyle;

ankara mamak kıbrıs vadisi kararı 

YORUMLAR

  • 0 Yorum