Reklamı Geç
Ankara esnafına ucuz kredi için ATO çalışma başlattı

Ankara esnafına ucuz kredi için ATO çalışma başlattı

Ankara Ticaret Odası (ATO) esnaf için elini taşın altına koydu 50 bin TL'ye kadar esnafa “can suyu” altında kredi verilmesi için çalışma başlattı.

18 Ekim 2016 - 11:22

Başkentli ATO esnafa kredi müjdesi verdi. ATO tarafından çalışmalarına başlanılan yeni proje kapsamında esnafa can suyu adı altında 50 bin liraya kadar kredi kullandırılması için harekete geçti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ekim 2016 - İstanbul

Kouyla alakalı açıklama ATO'dan gelirken, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, esnafa ucuz kredi verebilmek için girişimlerde bulunduklarını belirterek, ”Girişimlerimiz sonuç verirse ekonominin bel kemiği olan esnaflarımıza toplam 1 milyar TL tutarında düşük faizli kredi imkanı sunacağız” dedi.
 
ATO Başkanı Bezci yazılı bir açıklama yaparak, esnafa piyasa faizlerinin altında kredi imkanı sağlayabilmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) öneride bulunduklarını söyledi. Konuyla ilgili diğer makamlarla da görüşmelerin sürdüğünü anlatan Bezci, “Esnafımızın daha uygun koşullarla yararlanması için kredi hacmi oluşturarak ekonomimizin güçlenerek büyümesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. Bezci, ATO’nun önerisinin kabul edilmesi halinde esnafa “can suyu” altında kredi verebileceklerini ve bu kredinin tutarının 50 bin TL olacağının altıonı çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..