Ankara Gölbaşı'na yeni bir soluk! Mogan Gölü yanına Hobi Parkı

Başkent Ankara'da, Gölbaşı ilçesinde yeni bir Hobi Park Projesi başlıyor.

Ankara Gölbaşı'na yeni bir soluk! Mogan Gölü yanına Hobi Parkı
Editör: Hakan A.
21 Kasım 2020 - 13:16
Başkent Ankara'nın önemli yerleşim yerlerinden biri olan Gölbaşı ilçesinde yeni bir proje hayata geçiriliyor. Mogan Gölü park alanı içerisinde yaklaşık 150.000 m2 üzerine Hobi Parkı inşaa edilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Kasım 2020 - İstanbul


Gölbaşı Belediyesi, Ankara’ya yeni bir soluk getirecek önemli bir proje için çalışma başlattı.. Mogan Gölü’nün kenarında bulunan park alanına yapılacak olan Hobi Park Projesi alanına ziyarette bulunan Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, incelemelerde bulundu.

Mogan Gölü’nün kenarında bulunan park alanına yapılacak olan Hobi Park Projesi alanına giderek hayata geçecek olan proje detaylarını yakından inceleyen Başkan Şimşek Hobi Park Projesi içerisinde; model uçak pisti, model tekne alanı, karavan kamp alanı, speedway alanı, motocross alanı, padok alanı ile otopark, kafeterya, atölye,ofis, depo ve wc alanları yapılması planlanmakta. Projenin önümüzdeki sene yapımı başlayacak. Gölbaşımız ve Ankara’mız değerine değer katacak” açıklamasında bulundu.

Şimdi Hobi Zamanı

Gölbaşı Belediyesi sınırları, Mogan Gölü park alanı içerisinde yaklaşık 150.000 m2 üzerinde kurulacak olan Hobi Park Projesi hakkında diğer detayları da paylaşan Ramazan Şimşek “Hobi Park; özellikle gençlerin ve çocukların kişiliğini, toplumsal ve motor becerilerini açığa çıkarmasında, gelişimini destekleyici, isteyerek, hoşlanarak yapacağı ve günümüz dünyasının vazgeçilmezleri arasında olan bilgi teknolojilerine dayalı fiziksel aktivite ve sporun da içinde yer aldığı eğitici, öğretici 7’den 70’e her kesimin keyifli zaman geçireceği bir alan olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum