Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti kaç TL? İşte akıllı yeni otoyol geçiş tarifesi...

Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti tarifesi merak ediliyordu. Ankara-Niğde Otoyolu ücretleri ne kadar olacak? Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti ne kadar? Ücret tarifesi belli oldu mu? İşte hizmete giren akıllı otoyolun ücret tarifesi ve geçiş fiyatları.

Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti kaç TL? İşte akıllı yeni otoyol geçiş tarifesi...
Editör: Hakan A.
05 Eylül 2020 - 17:19 - Güncelleme: 05 Eylül 2020 - 17:26
Edirne'den Şanlıurfaya kesintisiz otoyol hizmeti sunan, Türkiye'nin ilk akıllı otoyolu hizmete girdi. Bugün açılışı gerçekleştirilen Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti fiyatlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Akıllı otoyolun hangi etabı, hangi gişelerinden ne kadar ücretle geçilecek? Ücret tarifesi belli oldu mu? İşte son dakika Ankara-Niğde Otoyolu geçiş tarifesi...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 5 Eylül 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen özel bir törenle hizmete açılan dev oytoyol projesi Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücretlerine ilişkin fiyat tarifesi merak ediliyor. Bu otoyolu kullanacaklar ne kadar ücret ödeyecekler. Vatandaşın merak ettiği ve hizmete giren Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücreti ne kadar olacak?

Son yıllarda açılan otoyolların geçiş ücretlerinden şikayet eden vatandaş, Ankara-Niğde arasını yarı yarıya düşüren akıllı yolun geçiş fiyatlarının ne kadar olacağını merakla bekliyordu. Akıllı olarak inşaa edilen ve kesintisiz Ankara'dan Ni,ğde iline 2 saat 22 dakika gibi kısa bir süreye indirecek projede araç trafik akışı başladı. Vatandaş Başkent Ankara'ya veya Niğde'ye gitmek için gişelerde ne kadar ücret ödeyeceği ise merak konusu olmuştu. 


Ankara-Niğde Otoyolunu kullanmak isteyenler bu habere dikkat! İşte etap etap Ankara Niğde geçiş ücretleri ve tarifeler...

Merak edenler için işte yeni açılan akıllı otoyol projesi Ankara Niğde arası geçiş ücret tarifesi...
  •  1. ve 3. kesimlerinin açılışının gerçekleştirilmesi sonrasında otoyolun geçiş ücretleri de belli oldu.
  •  1. kesimini kullanacaklar için, binek araç Ankara Haymana Alın Gişesi’nden girerek Ankara ŞerefliKoçhisar Acıkuyu Gişesinden çıktığında 48 TL ücretle geçiş yapabilecek.
  • Otoyol üzerinde 3. kesimi kullanıldığında ise Aksaray Alayhan gişesinden giren bir binek araç Niğde Alın gişesinden çıkacak ve ödeyeceği rakam 25,50 TL ödeyerek geçişini yapabilecek.
  • Otoyolda 2. kesimi ise henüz trafiğe kapalı. Açıldığında ise Ankara Alın gişesi giriş Niğde Alın gişesi cıkış yapan 1. sınıf binek araç için 115 ,50 TL ödeyerek otoyolu kullanmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum