Ankara-Niğde Otoyolu Projesi için dev kamulaştırma başladı

Ankara-Niğde Otoyolu Projesi kapsamında bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi. Dev otoyol projesi için çok sayıda gayrimenkul taşınmaz kamulaştırılacak.

Ankara-Niğde Otoyolu Projesi için dev kamulaştırma başladı
Editör: Hakan A.
25 Ekim 2018 - 06:45 - Güncelleme: 25 Ekim 2018 - 06:48

Otoyol projelerinin devam ettiği süreçte Karayolları tarafından kamulaştırmalar sürdürülüyor. Karayolları Genel Müdürlüğü'nce Ankara ve Niğde'de otoyol projesi kapasamında acele kamulaştırma yapılacak. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Ekim 2018 - İstanbul


Ankara ve Niğde arasında yapımı devam eden dev otoyol projesi için Karayolları tarafından kamulaştırma yapılması kararlaştırıldı. Ankara, Nevşehir, Aksaray ve Niğde sınırları içerisinde bulunan çok sayıda gayrimenkul taşınmazı kamulaştırılacak. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Karar kapsamında Resmi Gazete'de yer alan ilanda, "Ankara-Niğde Otoyolu projesi için ekte harita ile listelenen güzergahları, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları belirtilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kanmulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir" denildi.Buna göre Ankara ili Gölbaşı, Bala, Şereflikoçhisar, Evren ilçeleri, Aksaray ili Sarıyahşi, Gülağaç, Merkez, Ortaköy ilçeeri, Nevşehir ili Acıgöl, Derinkuyu ilçeleri, Niğde ilinde ise Merkez ilçe ile Kırşehir Merkez ilçelerinde çok sayıda mahalle ve köy'de aşağıda linkte verilen ekte yer alan harita ile sınırları belirtilen yerlerde kamulaştırmalar başlatıldı.

İşte kamulaştırma yapılacak yerlerin tam listesini (il/ilçe/ada/parsel numaraları ile) görmek için buraya tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum