Ankara – Niğde Otoyolu Projesi ile ilgili flaş Başbakanlık...

Ankara – Niğde Otoyolu Projesi ile ilgili flaş Başbakanlık Genelgesi

Yapımı planlanan Ankara – Niğde Otoyolu Projesi ile İlgili 2017/20 Sayılı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

12 Ekim 2017 - 08:57

Türkiye'de yol yapım çalışmaları hızla devam ederken, projelendirilen yeni otoyol projelerinden Ankara – Niğde Otoyolu Projesi için son dakika flaş Başbakanlık Genelgesi yayımlandı. Başbakanlık Genelgesi, Ankara – Niğde Otoyolu Projesini kapsarken, karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Ekim 2017 - İstanbul

Ankara – Niğde Otoyolu Projesi kapsmaında projenin gerek maddi, gerek imar planları gerekse kamulaştırma çalışmalarına ilişkin flaş Başbakanlık Genelgesi yayımlandı. Ankara – Niğde Otoyolu Projesi inşaatına hızla başlanarak gereken tüm izinlerin verilebilmesinin önünü açacak yeni Başbakanlık Genelgesi yayımlandı işte son dakika haberinin tüm ayrıntıları.

Başbakanlık Genelgesiyle hemen her konuya değinilen Ankara – Niğde Otoyolu Projesi kapsamında ihalesi tamamlan projende işlerin belirlenen süre içerisinde tamamlanabilmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınması amacıyla yayımlanan genelgede tüm detaylara yer verildi.

Ankara – Niğde Otoyolu Projesi kapsamında kamulaştırma çalışmaları içöin gerekli ödeneklerin serbest bırakılması dışında, yapılacak imar planı ve değişiklikleri ile alakalı beklemeksizin en kısa sürede neticelendirmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, gereken imar planı çalışmaları ve bu çalışmalara paralel olarak kıyı kenar çizgilerinin tespiti, imar planlarına esas diğer önemli çalışmalardan jeolojik, jeoteknik etüt raporlarının hızlandırılarak hazırlanmasını da ön görüyor.

Karar, projenin yapımı için altyapı gereksinimlerinin yerine getirilmesi konusunda hızlandırılması, diğer su, kanalizasyon doğalgaz ve petrol boru hatlarının başka bir yere taşınması, projenin gereksinim duyduğu, taş ocakları, kum - çakıl ocakları, hazır beton tesisleri, üretim izni,ruhsat ve tahsis işlemlerinin hızla yapılmasını da öngörüyor.

Hazine özel mülkiyetinde veya devletin hüküm ve tasarrufunda bulunan taşınmazlar ile ormanlık alanlar ve diğer kamu kurum ve kuruuşlarına ait taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda tahsis, izin, irtifak, devir veya yola terkin işlemlerini içeriyor.

Proje inşaatı ve diğer işlemlerin yapımına ilişkin kapsamlı hazırlanan Başbakanlık genelgesinin tam metnini alttaki bağlantıdan okuyabilirisniz. Projenin bir an önce başlayacağı ve şartnamede belirtilen süre içerisinde tammlanması öngörülüyor.

Başbakanlık Genelgesi için tıklayın