Ankara ve Konya'da kentsel dönüşüm projeleri için acele kamulaştırma

Bakanlık kararı ile Başkent Ankara'da Sincan ilçesinde, Konya'da ise Selçuklu ilçesinde kentsel dönüşüm projeleri için acele kamulaştırma yapılacak.

Ankara ve Konya'da kentsel dönüşüm projeleri için acele kamulaştırma
Editör: Hakan A.
05 Aralık 2018 - 08:16 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 08:45

Konya Selçuklu ve Ankara Sincan'da devam eden kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde acele kamulaştırma yapılmasına karar verildi. Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan kamulaştırma kararı detayları haberimizde.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm Haberleri - 5 Aralık 2018 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafındna ülke genelinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor.

Türkiye genelinde süren kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kamulaştırma çalışmaları da devam ediyor. Bu kapsamda iki ilde süren bazı kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri için ilgili kurumlar tarafından acele kamulaştırma gerçekleştirilecek.

5 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yer verilen bilgilere göre, Konya ve Ankara'da devam eden kentsel dönüşüm projeleri için kamulaştırma yapılacak.

İşte kamulaştırma yapılacak kentsel dönüşüm projeleri ve ayrıntıları.

––  Konya İli, Selçuklu İlçesinde Yürütülen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 407)

––  Ankara İli, Sincan İlçesi Sınırları İçerisinde Yürütülen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Kapsamında Yer Alan Bazı Taşınmazların Sincan Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 408)

Diğer taraftan yapımı devam eden bazı projeler için de kamulaştırma kararı alındı.

––  Çanakkale İli, Çan İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 406)


YORUMLAR

  • 0 Yorum