Reklamı Geç
"Ankara YHT Garı açılışı" yapıldı

"Ankara YHT Garı açılışı" yapıldı

Ankara’nın dev projesi Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı (YHT) bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katıldığı törenle hizmete girdi. Toplam 8 kattan oluşan Ankara YHT Garı, Ankaray, Başkentray ve Keçiören metrolarına bağlantılı.

29 Ekim 2016 - 18:02

Türkiye yeni bir dev projesine daha kavuştu. Ankara'nın tarihi tren garı, yenilenerek Ankara YHT Garı olarak görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

Başkent Ankarıların merakla beklediği YHT Garı açılışı yapıldı, tren seferleri yarın başlıyor. Ankara, Türkiye 93. yıl dönümünü kutladığı Cumhuriyeti'nin en anlamlı günü 29 Ekim bugünde Cumhuriyet'e yakışır dev bir projenin açılışını Ankara YHT Garı açılışı ile taçlandırdı.

Ankara'nın ulaşım problemine büyük faydalar sağlayacak, Türkiye'nin dört bir tarafına giden demiryollarının kesiştiği Başkent'in yeni garının açılışı yapılırken,  Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Gar açılış törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım ve binlerce Ankaralının katılımıyla törenle gerçekleştirildi.

Ankara HT Garı açılışında ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım kürsüye çıktı ve konuşmasını gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım konuşmasında, "20 Aralık'ta da Avrasya Tüneli'ni açacağız. Burası sadece bir gar değil gece gündüz insanların buluştuğu bir mekan haline geldi. Türkiye'nin nüfusunun yüzde 55'ini oluşturan 14 vilayetimize hızlı tren ağlarını dantel gibi dokuya dokuya geliyoruz. Bu millete hizmet etmek ibadettir." dedi.

Ankara YHT Garı'nda neler var, nasıl yapıldı, kimler işletecek?

Kürsüye son olarak çıkan isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmasında önemli konulara değinirken, "İnşallah 2018 yılında bunlara Bursa'yı, Konya'yı, İzmir'i de ekliyoruz. Avrasya Tüneli ile de açılışlara devam edeceğiz. İstanbul Marmaray'ı yaşadı. Dünyada Süveyş Kanalı ve Panama Kanalı'nı konuşurlar inşallah Kanal İstanbul'u da konuşacaklar." dedi.

Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Neymiş o, paralel devlet, FETÖ. Ne işin var senin Pensilvanya'da, hadi gel. Niye gelemiyorsun, neden çekiniyorsun? Şimdi de diyorum ki; ey tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet, tanımı bu, bu örgütün. Ben o tabanında kalanlara sesleniyorum; öyle veya böyle, şöyle yaptınız böyle yaptınız. Bak hala oralarda kalmaya devam ederseniz, bilesiniz ki Hakk'ın duvarına çarpacaksınız. Çünkü bu millet bunun bedelini ödetecek. 15 Temmuz'un bir başka hayırlı neticesi de içeride ve dışarıda dostumuz kim, düşmanımız kim hepsini tüm çıplaklığı ile görme imkanını bulduk. Artık bizim için ne diplomasinin sahte dili ne gülen yüzlerin riyakarlığı ne de sahte övgülerin parıltısı bir şey ifade ediyor. Biz ülkemizin ve milletimizin zor günlerinde yanımızda kimler var, elimizi kimler tutuyor, bize yüreğini kimler açıyor, sadece ona bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan beraberinde açılışta bulunan çok sayıda devlet erkanından önemli isimler, kurdela kesimi sonrasında, Ankara YHT Garı'nda bazı yerlerde dolaştı. Tren seferlerinin yarın itibariyle Ankara YHT Garı'ndan başlayacağı gelen bilgiler arasında.

Ankara YHT Garı projesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..