Antalya, Aydın ve Bingöl'de acele kamulaştırma

Üç ilde sürdürülen bazı kamu projeleri için acele kamulaştırma yapılması kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte kamulaştırma yapılacak yerler ve o projeler.

Antalya, Aydın ve Bingöl'de acele kamulaştırma
Editor: Gökay Demirezen
07 Şubat 2019 - 07:09 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 07:12

Türkiye genelinde kamu kurumları tarafından sürdürülen projelerin yapımına devam edilirken, yürütülen bu projeler için kamulaştırmalar da sürdürülüyor. Bu kapsamda üç ilde devam eden bazı projeler için acele kamulaştırma yapılacak. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Şubat 2019 - İstanbul


Kamu kurumları tarafından Türkiye genelinde yürütülen projeler için kamulaştırma yapılmasına devam ediliyor. Bu çerçevede üç ilde devam eden bazı HES ve yenileme projeleri için Antalya başta olmak üzere, Aydın ve Bingöl illerinde acele kamulaştırma yapılması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Kararları kapsamında bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan kamulaştırma kararı uygulamaya konuldu. Haberde bahsi geçen Bingöl, Aydın ve Antalya'da devam eden projeler için acele kamulaştırma kararı verildi.

 CUMHURBAŞKANI KARARLARI

––  Bingöl İlinde Tesis Edilecek Aşağı Kaleköy Barajı ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 710)

––  Aydın İlinde Tesis Edilecek Bafa Rüzgar Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 711)

––  Antalya İli, Muratpaşa İlçesi Sınırları İçerisinde 23/3/2015 Tarihli ve 2015/7456 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile İlan Edilen Yenileme Alanı Kapsamında Bulunan Bazı Taşınmazların Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 712)     

Reklam