Antalya Kumluca'da 4.2 büyüklüğünde deprem

Antalya'da akşam saatlerinde bir deprem meydana geldi. Antalya depreminin büyüklüğü, nerelerde hissedildiği depreme dair ilk bilgiler... Antalya Kumluca'da meydana gelen depreme ilişkin son dakika gelişmeleri haberimizde.

Antalya Kumluca'da 4.2 büyüklüğünde deprem
Editör: Hakan A.
05 Şubat 2019 - 18:25 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 - 18:35

Antalya'da deprem oldu! Antalya Kumluca'da akşam saatlerinde bir deprem meydana geldi. İşte Antalya depremine ilişkin son dakika bilgileri. Antalya'da yaşanan depremin şiddeti Richter ölçeğine göre 4.2 olarak ölçümlendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / deprem Haberleri - 5 Şubat 2019 - İstanbul


Antalya ilinde akşam saatlerinde 4.2 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Antalya'da yaşanan depreme ilişkin Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından verilen bilgilere göre deprem saat 18:11 sıralarında meydana geldi. Depremin merkez üssü Kumluca olarak açıklanırken, depremin şiddeti 4.2 olarak açıklandı. Deprem yerin yaklaşık 7.3 kilometre derinlerde yaşandığı bildirildi.Kandilli depremi 4.1 olarak açıkladı

Antalya'da yaşanan depreme dair diğer bilgiler ise Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklandı. Depremin Arifköy/Finike merkezli olduğu kaydedildi. Depremin büyüklüğü ise 4.1 olarak açıklanırken, sonrasında 4.0 olarak revize edildi.

antalyada deprem

Yaşanan deprem büyük korku ve kısa süreli paniğpe neden oldu. Vatandaş depremi hissetmesiyle birlikte hızla açık alanlara çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum