Antalya projesinde temeller atıldı

Antalya ilinde Kepez-Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla hayata geçirilecek olan konut projesinde temeller atıldı.

Antalya projesinde temeller atıldı
Editor: Hakan A.
07 Haziran 2018 - 10:29

Antalya ilinde Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak lanse edilen Sur Yapı firması tarafından hayata geçirilecek projede temeller atıldı.

Antalya Projesi’nin resmi temel atma törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel katıldı.

Özhaseki’den kira yardımına zam müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de törende bir konuşma yaptı. Özhaseki, “Kentsel dönüşümleri takip eden bir bakan olarak burada gördüğüm manzaradan gurur duydum. Çok küçük projelerde bile insanların uzlaşmasını çok göremiyoruz. 3 bin 265 kişi belediyeye inandı, bu uyumdan dolayı başkanlarımızı kutluyorum. Hakikaten iftihar ettim, neredeyse herkes gelmiş imza atmış. Elbette ki burada Menderes Başkan’ın liderliği var, müteahhit firmamız da zaten çok başarılı. Türkiye çapında bir firma. Yıllardır tanıyoruz, güveniyoruz ama sizlerin de gelip idarecilerimize güvenerek imza atmanız takdire şayan. Elinize sağlık, Allah hepinizden razı olsun. Biz 600 lira kira yardımını, iki yıllık enflasyonu ekleyerek 720 lira olarak hesapladık. Bu da küsurlu olur dedik, değerli bakanımızın girişimleriyle aylık kira yardımı 750 lira olarak ödenecek. Türkiye’de kentsel dönüşüm bir zorunluluk. Deprem bölgesinin yoğun olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kimliksiz ve sağlıksız yapılardan kurtulmamız lazım” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum