Aralık ayında inşaat sektörü ciroları yüzde 23 arttı

İnşaat ve gayrimenkul sektörüne yaşanan durgunluk Aralık ayında bir miktar kıpırdama ile rakamlara yansıdı. TÜİK 2018 yılı Aralık ayına ilişkin İnşaat sektörü cirolarına dair önemli verileri açıkladı.

Aralık ayında inşaat sektörü ciroları yüzde 23 arttı
Editor: Hakan A.
15 Şubat 2019 - 10:18

2018 ve 2019 İnşaat ve gayrimenkul sektöründe durgun geçen satışlar kayıtlara geçerken, TÜİK inşaat sektörüne ilişkin önemli verileri açıklamaya devam ediyor. Sektörün cirolarına ilişkin en son veriler açıklandı. İşte 2018 Aralık ayı inşaats ektörü ciroları...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Şubat 2019 - İstanbul


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye genelinde inşaat ve gayrimenkul sektörüne ilişkin önemli verileri açıklamayı sürdürüyor. TÜİK verilerine göre Aralık ayında İnşaat sektöründe ciro %3 arttı.

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2018 yılı Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre %0,9 azaldı.

Toplam ciroda ise %10,8 artış yaşandı.

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2018 yılı Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %10,8 arttı.

TÜİK tarafından açıklanan 2018 Aralık ayına ilişkin Sektörel ciro endekslerine dair en son açıklanan rakamları okumak için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum