Aras Kargo hisseleri el değiştirdi

Türkiye'nin önemli kargo şirketleri arasında yer alan Aras Kargo hisselerinin çoğu el değiştirdi.

Aras Kargo hisseleri el değiştirdi
Editör: Hakan A.
26 Ağustos 2020 - 14:13 - Güncelleme: 26 Ağustos 2020 - 14:16
Aras Kargo hisse satışı tamamlandı! Şirketin çoğunluk hisseleri el değiştirdi. Türkiye'de Pandemi sürecinde hiç iyi sınav veremeyen kargo şirketleri değerine değer katmaya devam ediyor. Salgın boyunca açık kalan kargo şirketleri, sipariş teslimleri ile adeta vatandaşı çıldırtırken, diğer taraftan karlılığı en yüksek şirketler arasına girdiler. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 26 Ağustos 2020 - İstanbul


Austrian Post'un Aras Kargo hisselerinin çoğunluğunu satın alması gündem oldu. Şirket Aras Kargo hisselerinin yüzde 80'ini satın aldı. Anlaşma KAP üzerinden yapılan duyuru ile açıklandı.

Aras Kargo, yıllardır hizmet verdiği alanı yabancılara devretti. 2013 yılından bu yana hisse sahibi olan Austrian Post şirketi hisselerin artışı için karar aldı. irket yeni hisseleriyle birlikte Aras Kargo'nun en büyük hissedarı konumuna geldi.

Konuyla alakalı eidnilen bilgiye göre, Austrian Post'un hissesini yüzde 80'e çıkartan satış, bugün resmi olarak tamamlandı. Diğer taraftan Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Baran Aras, Aras Kargo'da yüzde 20 hisseye sahip olmaya devam ederek Yönetim Kurulu'nda görev yapacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum