Arçelik, Hindistan’da Voltas ile ortak oldu

Arçelik, Hindistan'da Voltas ile ortak oldu

Beyaz eşya sektöründe önemli bir payı bulunan Türkiye'nin sanayi devi Arçelik, Hindistan ile Asya pazarına yakın olma hedfine bir adım daha yaklaştı. Arçelik Tata Group şirketlerinden Voltas ile ortaklık kurdu.

24 Mayıs 2017 - 08:55

Türkiye'de Beyaz eşya denildiğinde ilk akla gelen üreticilerden Arçelik, Asya pazarına Hindistan kapısından açılacak. Arçelik dev yatırımla Tata Group şirketi Voltas ile Hndistan pazarına girmeye hazırlanıyor.

Bloomberg kaynaklı haberin ayrıntılarına göre, Arçelik-Voltas ortaklığı yaklaşık 100 milyon dolarlık girişim olarak ilk etapta gerçekleşeceği ve ortaklığın 2018 itibariyle start alması planlanmış durumda.

Konuya ilişkin Hindistanlı Tata Group şirketi Voltas tarafından yapılan son dakika açıklamasnda ise, ortak girişimle alakalı olarak Hindistan tüketici ürünleri için gerçekleştirileceği, bu girişimle buzdolapları, çamaşır makineleri, mikro dalga fırınlarını kapsayacağı ve ilk üretiminin ise 2018 itibariyle başlayacağı ifade edildi.

2016 faaliyet raporuna göre 7 ülkede 18 üretim tesisi ve 32 ülkede faaliyet gösteren 34 satış ve pazarlama organizasyonuyla şirketin 145'ten fazla ülkeye erişimi bulunuyor. Arçelik bu adımıyla global faaliyet ağına Hindistan'ı da eklemiş olacak.

Pek çok farklı ortaklığı bulunan Türk devi Arçelik, dünya üzerinde Grundig, Defy ve Dawlence gibi markalarla farklı ülkelerde faaliyetine devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..