Reklamı Geç
Arenamega açılışı, nerede, nasıl gidilir ve iletişim bilgileri

Arenamega açılışı, nerede, nasıl gidilir ve iletişim bilgileri

Küçükçekmece Arenamega açılıyor, Arenamega açılış bilgileri, iletişim ve arenamega nerede ile ulaşım nasıl yapılır

02 Ağustos 2013 - 09:57

Küçükçekmece Belediyesi’nin İstanbul Halkalı’da inşa ettiği ve “Arenamega” adını verdiği Türkiye’nin en büyük gösteri merkezinin açılışı, yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katılımıyla açılacak kültür merkezinin adı tartışma konusu oldu. Başta Türk Dil Kurumu eski başkanı Prof. Dr. Ş. Haluk Akalın olmak üzere yazar ve sanatçılar “Arenamega” ismine tepki göstererek, gösteri merkezine mutlaka Türkçe bir isim verilmesi gerektiğini ifade etti. 70 milyon liraya mal olan ve 704 metrekarelik sahnesi ile Avrupa’nın en büyük gösteri mekânı olan kültür sanat merkezine Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mehmet Akif Ersoy gibi isimler teklif edildi.

Avrupa’nın en büyük gösteri merkezi Arenamega resmi açılış için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor. Alan Avrupa’nın en büyük sahnesine sahip.

Antik Efes Celsus Kütüphanesi’nin modern bir yorumu olarak dikkat çeken yapının seyirci kapasitesi ise 30 bin kişi. Yapının resmi açılışını ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay Arenamega’nın önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacağını ifade ederken “30 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Arenamega , Küçükçekmece’ye değil tüm Türkiye’ye hizmet verecek şekilde uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek “ dedi. Mekanın sanat ve spor alanında pek çok projeye ev sahipliği  yapacağını söyleyen Yeniay, “Eyfel Kulesi’nde kullanılan demirin iki katı  kadar daha fazla demir kullanılarak uzay çatı sistemiyle oluşturuldu. . Ayrıca  704 metrekarelik  dev sahnesi ile “Avrupa’nın en büyük sahnesi” diye konuştu.

Akustik sistem sesleri yutuyor

Başkan Yeniay alannın özelliklerini şöyle tanımlıyor: “Tavanları, yankı oluşumunu düşüren özel panelli tavan şeklinde imal edilmiştir. Ayrıca tüm yüzeylerde, ses yutucu malzemeler ve  tavandan asılan akustik  sitemler kullanılmıştır. Yatırımla, bireysel sporlar 2 bin 500 metrekarelik  kapalı spor salonu da mevcuttur.“

Arenamega nerede, nasıl gidilir?

Mekana ulaşmanın çok basit bir şekilde olacağını söyleyen Yeniay, “Açık ve kapalı tribündeki toplam 30 bin kişilik izleyici kapasitesi ile devasa bir merkez olan Arenamega’da uluslararası alanda gösteriler de gerçekleştirilecek. 600 araç kapasitesiyle de dikkat çeken Arenamega, Halkalı Merkez Mahallesi,  Aytaç Mevkii’nde, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu arasında konumlandırılarak ulaşım açısından da kolay bir noktada inşa edildi.

Web : www.arenamega.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..