Aselsan`dan 54.5 Milyon ABD Dolarlık dev anlaşma

Aselsan ve Milli Savunma Bakanlığı denizlerin gözü olacak Denizgözü Ahtapot-S Elektro-Optik Keşif ve Gözetleme Sistemi için 54.5 milyon dolar tutarında dev anlaşmaya imza attı.

Aselsan`dan 54.5 Milyon ABD Dolarlık dev anlaşma
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2019 - 10:48

Türkiye'nin dev kuruluşları arasında yer alan ASELSAN yeni bir iş sözleşmesi imzaladı. Aselsan, Türk Deniz Kuvvetleri için milyon dolarlık proje üretecek!

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 6 Kasım 2019 - İstanbul


Askeri alanda hayata geçirdiği yerli ve milli çözümlerle Türkiye'nin gözbebeği olan Aselsan milyon dolarlık yeni bir işbirliğine imza attı. Milli Savunma Bakanlığı ile Aselsan arasında dev işbirliği imzalandı. 

konuyla alakalı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan duyuruda Aselsan ve Milli Savunma Bakanlığı arasında Denizgözü Ahtapot-S Elektro-Optik Keşif ve Gözetleme Sistemi üretimi için 54.5 Milyon Dolar tutarında bir anlaşma imzalandığı kaydedildi.

KAP üzerinden yapılan yazılı açıklamada, "ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı arasında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacı olan Denizgözü Ahtapot-S Elektro-Optik Keşif ve Gözetleme Sisteminin tedariki maksadıyla 54.504.912 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Bu açıklama Milli Savunma Bakanlığından alınan 05.11.2019 tarihli izne istinaden yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum