Asgari ücretli dar gelirliye 20 yıl vadeli ucuz konut müjdesi

Bakan Albayrak, özellikle dar gelirli vatandaşları yakından ilgilendiren ucuz konut müjdesini verdi. Her yıl 100 Bin dar gelirliyi ev sahibi yapacak en düşük faiz seçeneği, finansal altyapı hazırlanmış biçimde 20 yıla kadar vadelerde ev sahibi yapacak haberin ayrıntıları için tıklayın.

Asgari ücretli dar gelirliye 20 yıl vadeli ucuz konut müjdesi
Editör: Hakan A.
07 Kasım 2019 - 11:08 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 11:27

Ucuz ve uygun faiz şartları ile 20 yıla kadar vade seçenekleriyle asgari ücretliyi ev sahibi yapacak finansal alt yapı tamamlandı.Türkiye'nin her ilinde ev sahibi olmak isteyen milyonları yakından ilgilendiren haber Bakan Albayrak'tan geldi. İşte son dakika dar gelirliye ucuz konut müjdesinin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 7 Kasım 2019 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, asgari ücretli dar gelirli vatandaşlar için ucuz konut müjdesi verdi. Samsun'da iş dünyası ile bir araya gelen Bakan Albayrak, dar gelirliyi ev sahibi yapacak önemli, bir haberin ayrıntılarını paylaştı.

Her yıl 100 Bin kişi 20 yıl vadeli çok az faizle ev sahibi olacak!

Bakan Albayrak, "Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız için güzel bir müjde vermek istiyorum. Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finansman alt yapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranıyla, kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle, bu gelir grubumuzdaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapısını tamamladık. Bakanlar, ilişkili kurumlarla görüştük, işin finansal alt yapısı tamamlandı ilk faz çalışmaları devam ediyor. TOKİ'de bu kapsamda konut edindirmede yer alacak. Her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak bu modelin tüm detayları, ayrıntıları, ev, model, şehirler şartları detayları bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Ama bugün bu noktada bu modelin finansal altyapısı tamamlandı. En düşük seviyede faizlerle, 20 yıl vadelerle, her yıl 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak çalışmamız sonlandı." ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum