Asrın projesi Kanal İstanbul 26 Haziran'da başlıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul'un inşaasına başlıyoruz dedi, tarih verdi. Çevresinde milyonluk iki yeni şehir ile birlikte, 26 Haziran tarihinde Asrın Projesi Kanal İstanbul temelleri atılacak.

Asrın projesi Kanal İstanbul 26 Haziran'da başlıyor!
Editör: Hakan A.
10 Haziran 2021 - 08:26
Kanal İstanbul projesinin ilk adımı resmen atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Grup toplantısında "Asrın Projesi'nin temellerini atıyoruz" dedi ve tarihi açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Haziran 2021 - İstanbul

   
Asrın Projesi olarak nitelendirilen Çılgın Proje, "Kanal İstanbul" için ilk temel atma işlemi için 26 Haziran tarihinde tören gerçekleştirilecek. Şimdi gözler Kanal İstanbul için hayata geçirilecek ilk köprünün temellerinin atılacağı tarihe çevrildi.

Türkiye için Asrın Projesi, İstanbul için kritik bir proje olan, muhalif çevrelerce istenmeyen, yaptırmayacağız, engelleyeceğiz denilen Çılgın Proje için en kritik adım atılıyor. Milyonların yıllardır merakla beklediği Kanal İstanbul'da beklenen tarih Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haftalık grup toplantısında yaptığı açıklama ile duyuruldu. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıkları tarafından hummalı bir çalışma yürütülen Çılgın Proje Kanal İstanbul'da geri sayım başladı. Yapımı uzun sürecek, muhalefet tarafından istenmeyen Asrın Projesi için ilk tarihleri iki bakanlık daha önce Haziran ayı olarak işaret etmişti. Grup toplantısında Kanal İstanbul projesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel atma töreni için resmi tarihi açıklamış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "Bu önemli projenin, etaplar halinde yapılacak ihalesine çok yakında çıkıyor, yaz aylarında da temelini atıyoruz. Epeyce bir gecikmeyle de olsa inşasına başlayacağımız Kanal İstanbul’un, şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. " şeklinde konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması! Çılgın Projede Haziran ayı sonunu işaret etti... 

Kanal İstanbul temeli ne zaman atılacak? Kanal İstanbul tamamlandığında böyle olacak!


3 İLÇEDEN GEÇECEK


Marmara Denizi bölgesinde Küçükçekmece Gölü - Sazlıdere Barajı - Terkos Doğusunu takip eden Kanal İstanbul Koridorunun yaklaşık 6.149 m’lik kısmı İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi sınırları içerisinde, yaklaşık 3.189 m’lik kısmı İstanbul ili, Avcılar ilçesi sınırları içerisinde, yaklaşık 6.061 m’lik kısmı İstanbul ili, Başakşehir ilçesi sınırları içerisinde ve kalan yaklaşık 27.383 m’lik kısmı ise İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde kalmış olacak. Yapımında ilk kazmanın vurulacağı tarih sonrasında Kanal İstanbul ne zaman bitecek sorusu şimdiden sorulmaya başlamış durumda.

EMLAK KONUT GYO'DAN İKİ YENİ ŞEHİR

Kanal İstanbul'un hayata geçirilmesi için ilk temel atma töreni için geri sayım sürerken, diğer taraftan ayrı bir öneme sahip yeni şehirleşmeler için düğmeye basılacak. Emlak Konut GYO, Kanal projesinin her iki yakasında milyonluk yeni şehirler kurmak için yapılanacak. Her geçen gün büyüyen, nüfusu artan İstanbul için yeni bir şehirleşme anlayışı ile modern ve depreme dayanıklı, altyapısı ile uygun, yatay mimaride yeni şehirleşmeler hayata geçirilmeye başlanacak. Yeni şehirleşmeler sayesinde İstanbul'un nüfus yükü bu iki şehire yayılmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum