Atatürk Havalimanı yıkımına başlandı

Tarihi bir misyona sahip olan, 86 yıl boyunca İstanbul başta olmak üzere tüm dünyaya hizmet veren Atatürk Havalimanı'nın yıkımına başlandı.

Atatürk Havalimanı yıkımına başlandı
Editör: Hakan A.
18 Kasım 2019 - 13:00

İstanbul'da yapımı tamamlanarak birinci fazı ile hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar tam hız devam ederken, Atatürk Havalimanı ile alakalı yıkım çalışmalarına başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 18 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul'un yııllarca hava yükünü alan Atatürk Havalimanı'nda yıkım işlemlerine başlandığı kaydedildi.

86 yıl boyunca Türk sivil havacılığına ve milyonlarca yolcuya hizmet eden Atatürk Havalimanı kargo bölümünün bir kısmının yıkım işlemleri başladı.

Bundan tam bir yıl önce İstanbul'un Karadeniz sahil kıyı bandında hayata geçirilerek Cumhuriyet tarihinin en büyük taşınmasına sahne olan yeni havalimanına taşınma süreci sonrası Atatürk Havalimanı yıkımına başlanmış durumda. İlk yıkım çalışmaları ise kargo bölümlerinde başlatıldı.

Özel bir yıkım şirketi tarafından başlatılan Atatürk Havalimanı yıkım çalışması, kargo bölümünde boşaltılan yerlerin yıkımı ile başladı. Daha sonra karar verilen bölümlere doğru ilerlenerek yıkım çalışmaları sürdürülecek.

İstanbul'un 86 yıl boyunca Dünyanın her yerinden insanın uğrak noktası olarak hizmet veren Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı'na taşınma süreci sonrasında ticari uçuşların sona ermesinin ardından havalimanında sadece kargo uçukları, özel jetler ve askeri uçaklar kullanabiliyordu. Bu durum bir süre daha devam edeceği ve yıkım çalışmalarının sadece boşaltılan belli alanlarda devam edeceği belirtildi.

atatürk havalimanı yıkım çalışmaları 2019

Son olarak Türkiye'nin Uluslararası olarak bilinen en büyük organizasyonunu olan Teknofest 2019'a ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı yeni dönemde benzer organizasyonlara ev sahipliği yapması düşünülüyor.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum