Atlasglobal, 12 Şubat 2020 itibariyle tüm uçuşlarını durdurdu!

2001'de Atlas Jet olarak uçuşlara başlayan, 2015 yılında ise adını Atlasglobal olarak değiştiren Türk Havayolu şirketi , tüm uçuşlarını durdurdu.

Atlasglobal, 12 Şubat 2020 itibariyle tüm uçuşlarını durdurdu!
Editör: Hakan A.
13 Şubat 2020 - 08:34

Yurt içi ve yurt dışı seferleri ile bilinen Türk Havayolu şirketi Atlasglobal, tüm uçuşlarını durdurduğunu ilan etti. Şirketin daha öncede benzer bir durumla karşılaştığı biliniyor. Yeniden uçuşların başlayıp, başlamayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri Merkezi - 13 Şubat 2020 - İstanbul


Uzun süredir setörde uçuşlar gerçekleştiren, bir süre önce benzer durumla karşı karşıya kalan ve sonrasında yeniden uçuşlarına başlayan havayolu şirketi Atlasglobal, resmen tüm uçuşlarını durdurdu.

Son uçuşunu dün İstanbul-Bağdat seferi ile gerçekleştiren Atlasglobal, tüm uçuşlarını durdurma kararı aldığı gelen haberler arasında.12 Şubat atrihinde Atlasglobal yetkilileri tarafından, bünyesinde çalışan bütün çalışanlarını Florya'da bulunan Genel Müdürlük binasına davet etiği, burada gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı ifade ediliyor. AtlasGlobal, yaptığı toplantı sonrası personelinden işe gelmemesi talebinin iletildiği bildirildi. Şirketin web sitesi üzerinde ise bilet satışlarının olmadığı, sitenin güçlükle açıldığı, zaman zaman ise hata verdiği görülüyor.

Diğer taraftan personel maaşlarının yatırılmadığı, daha önceden rezervasyon yapılan biletlerin müşterilere geri iade edilmemesi gibi konularda sosyal medya hesapları üzerinden şirket hakkında iddialar ortaya atılıyor.

Atlasglobal hakkında;

Şirket ilk olarak Almanya'da faaliyet gösteren ve daha sonra iflas eden Öğer Tur tarafından 2001 yılında Atlas Jet olarak havacılık faaliyetlerine başlamıştı. 2015 yılında ise isim değişikliğine gidilerek Atlasglobal olarak uçuşlarına yeni yüzle devam eden şirket 12 Şubat 2020 tarihinde uçuşlarını tümüyle durdurduğunu açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum