ATO Ankara Marka Festivali başlıyor

ATO Ankara Marka Festivali başlıyor

Ankara Ticaret Odası'nca (ATO) bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Ankara Marka Festivali 13-15 Aralık tarihleri arasında düzenleniyor.

10 Ekim 2017 - 13:02

ATO tarafından üçüncü senesinde Başkentlilerele buluşturulacak olan Ankara Marka Festivali 13-15 Aralık'ta başlıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ekim 2017 - İstanbul

Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Marka Festivali’ni üçüncü kez Başkentlilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Festival, 13-14-15 Aralık tarihlerinde ATO Congresium’da yapılacağı kaydedildi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, toplantıda yaptığı konuşmada, Ankara Marka Festivali’nin hem Ankara’nın hem de Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimi açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu vurgulayarak, “Şunu iyi bilmeliyiz ki Türkiye ekonomisi markaları ile zenginleşecek. Fason üretimin yerini markanın katma değeri almak zorunda. Markalarımız dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girme hedefimizin kilometre taşları” diye konuştu.
 
Rekabetin en önemli unsurlarından birinin “markalaşma” olduğuna dikkati çeken Baran, ABD, Japonya, Güney Kore, Almanya, İngiltere gibi büyük ekonomilerin, küresel markaları ile ekonomilerini geliştirdiklerini kaydetti. Baran, şunları söyledi:
 
“Bizim de bunu yapacak altyapımız, potansiyelimiz var. Festivalin bu konuda çok önemli bir görev üstlendiğini düşünüyorum. Biz şehrimize, şirketlerimize, üyelerimize, gençlerimize markalaşma konusunda vizyon oluşturmak istiyoruz. Bunu yaparken dünyanın yönünü de festival programına taşıyoruz.” dedi.