AVM'ler açıldı! Restoranlar ise bakın ne zaman açılacak...

Hayatın normalleşmeye başladı koronavirüs salgını sonrasında kapatılan AVM'ler bu sabah itibariyle kısmen açıldı. Kapalı olan restoranlar ise ne zaman açılacak belli oldu...

AVM'ler açıldı! Restoranlar ise bakın ne zaman açılacak...
Editör: Hakan A.
11 Mayıs 2020 - 11:00
Türkiye, koronavirüs ile mücadelesinde yeni bir evreye geçti. Türkiye genelinde bugün itibariyle hayat normalleşmeye başladı. Berberler, güzelliklik salonları ve AVM'ler kapılarını müşterilerine açmaya başladıu. Restoranlarda ise henüz normalleşme başlamadı. Paket servis sistemi ile restoranlar hizmet vermeye devam ederken, tam kapasite faaliyete geçiş tarihi açıklandı.

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 11 Mayıs 2020 - İstanbul


Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen hijyen genelgesini sağlayan otel ve restoranlar 27 Mayıs'ta kapılarını açabilecek.

Sabah Gazetesi'nden Betül Alakent'in haberine göre, koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin ardından kapanan otel ve restoranlar açılışa hazırlanıyor. Yeni normale geçiş için her sektöre özel hijyen standartlarını belirlemek için çalışan hükümet, yeme-içme ve konaklama sektörü için de özel bir genelge hazırladı.

Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen hijyen genelgesini sağlayan otel ve restoranlar 27 Mayıs'ta kapılarını açabilecek. Böylece 21 Mart'ta İçişleri Bakanlığı tarafından masa servis hizmeti yasaklanan ve sadece paket servis yapmasına izin verilen 100 bine yakın restoran yeniden müşteri alabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum