AVM'ler kademeli olarak açılabilir! İşte telafuz edilen o tarih...

Koronavirüs salgını kapsamında kapatılan AVM'ler için normalleşme dönemine giriliyor. AVM'lerin açılışı için ilk tarih telafuz edildi.

AVM'ler kademeli olarak açılabilir! İşte telafuz edilen o tarih...
Editör: Hakan A.
25 Nisan 2020 - 17:58
Türkiye, Dünya ile birlikte koronavirüs salgını ile mücadelesini her alanda sürdürürken, hayatın normalleşmesi adına çalışmalar yürütülüyor. Bilim Kurulu tarafından yakından takip edilen hayatın her alanında yaşanan gelişmeler anlık olarak takip ediliyor. 

 Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  - 25 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs ile her alanda mücadele amansız bir biçimde sürdürülüyor. Toplumun her kesimi birlik ve bütünlük içinde evde kalarak, salgının yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor. Diğer taraftan Türkiye'de sosyal yaşamın normale dönmesi için çabalar sürüyor. 
 
Bu kapsamda Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş önemli açıklamalarda bulundu.

Yaşanan son gelişmeler sonrasında 7/24 Bakanlık ve gerekli tüm kurumlarla irtibat halinde olduklarını söyleyen Altaş, 'Sayın Bakanla, 'hayatın normalleşmeye geçişi için kamu ile beraber AVM'lerle ilgili nasıl bir geçiş planlanmalı ki süreç halk sağlığı açısından doğru yönetilsin' diye konuştuk. Bu istişareler sırasında salgınla mücadelede alınan mesafe ve olumlu gelişmeler doğrultusunda '4 Mayıs veya 11 Mayıs'ta kademeli olarak, Bilim Kurulu onay verirse, perakendecilerden ciddi talep gelirse, kamunun da onayıyla açılabiliriz, ticari hayatı başlatabiliriz' dedik. Yapılan haberlerde, Sayın Bakanımız Berat Albayrak'ın da adını vererek, 'AVM'lerin açılması için baskı yapılıyor' gibi bir algı oluşturuldu. Sürekli kamuda muhatap bulabildiğimiz, bütün dertlerimizle ilgilenen, her aradığımızda karşımızda gördüğümüz, sorunlarımızı çözmeye çalışan insanlara bu şekilde yakıştırma yapılması üzücü. Sayın Berat Albayrak'ın AVM'lerin açılması yönünde baskı yaptığına dönük haberler gerçeği yansıtmıyor. Gerekli hukuki yollara başvuracağız.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum