AVM'lere Koronavirüs ayarı! Açılış kapanış saatleri değişti, çocuk oyun alanları kapatıldı...

Koronavirü için önemli bir önlem bu kez AVM'ler için uygulanmaya konuluyor. Türkiye'de binlerce Alışveriş Merkezi içinde koronavirüs önlemleri arttırılırken, açılış kapanış saatleri değiştirildi.

AVM'lere Koronavirüs ayarı! Açılış kapanış saatleri değişti, çocuk oyun alanları kapatıldı...
Editor: Hakan A.
14 Mart 2020 - 13:45

Türkiye'de pek çok ilde bulunan binlerce Alışveriş Merkezi için koronavirüs tedbirleri alındı. Özellikle eğitime verile koronavirüs arası sonrasında AVM'lere gitmeyin çarıları yapılmıştı. AVM'ler ise önlemlerini arttırmaya başladı.

Koronavirüs salgını ile alakalı çok ciddi önlemler alınmaya devam ederken, virüsün daha fazla insana bulaşmaması amacıyla çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü, ekiplerin aralıksız çalıştığı ifade edildi. Son olarak Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı ise bu sabah itibariyle 5 olarak devam ediyor.

Emlak Pencerem / AVM Haberleri  - 14 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde koronavirüs alarmı tüm hızıyla devam ederken bu kez AVM'ler kapsam alanına girdi. Vatandaşa AVM'lere gitmeyin çağrıları yapılırken, sürecin evlerde geçirilmesi konusunda tavsiyeler peş peşe geliyor. Diğer taraftan sosyal mekanlar arasında yer alan AVM'ler ise müşterilerine alanların güvenli olduğunu ve gerekli önlemlerin alınarak tüm dezenfekte çalışmalarının her gün yapıldığı ifade ediliyor. Bu çerçevede AVM'lerde koronavirüs önlemleri arttırılmış durumda.

AVM'lerde koronavirüs önlemleri çerçevesinde Açılış kapanış saatleri değiştirildi. Edinilen bilgiye göre, Alışveriş merkezlerinde 10.00-22.00 olan açılış kapanış saatleri 12.00-20.00 olacak. Çocuk oyun alanları kapatılacak, dezenfekte çalışmalarının yapılması kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş dün yaptığı açıklamada, "İnsanların dokunduğu ne kadar yer varsa özel olarak müdahale ediyoruz. Merdivenlerden tuvaletlere kadar her yer didik didik özel dezenfeksiyon ürünleri ile detaylı bir şekilde temizleniyor. AVM çalışanları ile ziyaretçilerini de koronavirüs ve önlemlerle ilgili bilgilendirmeye özen gösteriyoruz" dedi.