Reklamı Geç
Avrasya Tüneli geçişlerinde 16 bin lirayı bulan ceza şoku

Avrasya Tüneli geçişlerinde 16 bin lirayı bulan ceza şoku

Her gün yüzlerce sürücünün kullandığı Avrasya Tüneli'nden geçişlerde ceza şoku yaşanıyor. Avrasya Tüneli'ni kullananlar, dikkat! Vatandaşa binlerce lira tutan çok büyük cezalar kesiliyor.

19 Haziran 2017 - 23:01

Görkemli bir açılışla İstanbullunun hizmetine giren Avrasya Tüneli'nde vatandaşa büyük cezalar kesiliyor. İşte kesilen cezaların nedeni...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Haziran 2017 - İstanbul

Avrasya Tüneli'ni kullanan yüzlerce sürücü ceza şoku yaşıyor. Sürücüler arasında 16 bin lirayı bulan cezalarla karşılaşanlar var. 

CNN Türk muhabiri Beste Uyanık'ın özel haberine göre, İstanbullunun trafikte her gün çok sayıda sürücü tarafından kullanılan Avrasya Tüneli'nde HGS ve OGS kullanımıyla geçişlerde bakiye bitiminde kaçak geçişlerde büyük sıkjıntı yaşanıyor. Sürücüler 16 bin lirayı blan cezalarla karşı karşıya kalıyor. Pek çok sürücü ise kesilen yüksek meblağlı cezalardan mağdur oluyor. Peki bu cezalar nasıl oluştu, nasıl fark edilmedi? İşte kesilen cezalar ve bunun nedeni...

Sürücüler arasında 16 bin TL'ye varan cezaların olduğu ve vatandaşların büyük mağduriyetler yaşadığı belirtiliyor.
Avrasya Tüneli geçişlerinde OGS ve HGS kullanımında tünel giriş ve çıkışlarında ne kadar ücretle geçiş yaptığı veya aracın eksi bakiyeden geçtiğine ilişkin bir bildirim yapılmıyor böylece sürücü kapısına gelen ceza faturasıyla karşılaşıyor. Avrasya Tünelini kullanan ve kaçak geçiş yapanlara 16 TL kaçak geçiş ücreti cezası kesiliyor. Bu parayı zamanında ödememeniz durumunda ise 10 kat fazla ceza tutarını ödemek zorunda kalıyor sürücüler. Ceza faturası bir anda 180 TL'yi bulabiliyor. Siz ceza parasını yatırdınız ve ödendi zanndiyorsunuz fakat sistem otomatik kesinti yapmıyor. Bu aşamada ise borç katlanarak hesabınıza işlemeye devame diyor. Farkedildiğinde ise sürücüler binlerce liralık kaçak geçiş cezalarıyla karşı karşıya kalıyor.  

Henüz çözüme kavuşmayan Avrasya Tüneli kaçak geçişlerinde vatandaşın son derece dikkatli olması ve kaçak geçiş cezasını hemöen ödeme yapması gerekiyor. Ödeme yapılması sonrasında ise ödemenin işleme alınıp alınmadığını kontrol etmesi gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..