Avrasya tüneli "Yılın Yapı Ödülü"ne layık...

Avrasya tüneli "Yılın Yapı Ödülü"ne layık görüldü

Avrasya Tüneli uluslararası bir ödüle daha layık görüldü. Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) “Altın Kategori”de 2017 “Yılın Yapı Ödülü”nü Avrasya Tüneli’ne verdi.

11 Temmuz 2017 - 10:12

Avrasya Tüneli ödülleri tek tek toplamaya devam ediyor. İstanbul'un ulaşım problemine büyük çözüm olarak hayata geçirilen Avrasya Tüneli finansman ve yapım aşamasından bu yana Avrasya Tüneli’nin aldığı 8. Uluslararası ödül oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Temmuz 2017 - İstanbul

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, sahip olduğu ileri teknoloji ile sağladığı konfor ve güvenlikle sadece sürücülerin değil, uluslararası otoritelerin de takdirini kazanmaya devam ediyor.

Hizmete açıldığı günden bu yana sürücülerden yoğun ilgi gören ve Kazlıçeşme-Göztepe güzergahında 100 dakikaya varan yolculuk süresini 15 dakikaya, İstanbul Boğazı’nın iki yakası arasındaki yolculuğu ise 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli uluslararası bir ödül daha aldı.

İstanbul’da hızlı, konforlu ve güvenli ulaşım açısından en önemli alternatif olarak öne çıkan Avrasya Tüneli, Kore’li mühendisler tarafından 2017 yılının yapısı seçildi. Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) “Altın Kategori”de 2017 “Yılın Yapı Ödülü”ne Avrasya Tüneli’ni layık gördü.

Finansman ve yapım aşamasından bu yana Avrasya Tüneli’ne verilen 8. Uluslararası ödül olan Kore inşaat Mühendisleri Derneği’nin 2017 Yılın Yapı Ödülü, diğer ödüller gibi sergilenmek üzere Avrasya Tüneli Müzesi’ne konulacak.

Avrasya Tüneli’ne daha önce verilen ödüller:

- En İyi Altyapı Proje Finansman Anlaşması

- Avrupa’nın En İyi Proje Finans Anlaşması

- En İyi Kamu-Özel Sektör Ortaklığı

- En Yenilikçi Ulaşım Projesi

- En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama

- Yılın Projesi

- Dünyanın En İyi Projesi (2016)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..