Avrupayı korkutan rakamlar! 09:55 itibariyle 76.358 göçmen Edirne'den ayrıldı

Avrupayı korkutan rakamlar! 09:55 itibariyle 76.358 göçmen Edirne'den ayrıldı

Bakan Soylu: Saat 09.55 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 76.358

Editor: Hakan A.
01 Mart 2020 - 10:28

Bakan Soylu, az önce açıkladı! Türkiye'nin göçmenlere yönelik uygulamaya koyduğu Avrupa ülkelerine geçişler için sınırların kaldırılması sonrasında göçmen akını devame derken, son rakamlar gelmeye devam ediyor. Edirne üzerinde sınır hattı boyunca göçmen çıkışları devam ediyor. Anlık durum bildirimi paylaşan Bakan Soylu son dakika rakamlarını açıkladı. Peki Edirne'den avrupa'ya geçen göçmen sayısı son rakamları ne kadar oldu? İşte Avrupa'yı korkutan rakamlar...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 1 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye sınırları açarak Türkiye'de bulunan milyonlarca göçmen için Avrupa yolunu açmış oldu. Avrupa ülkelerine gitmek isteyen on binler Edirne sınır hattına yürüyüşleri, sınırlardan geçişleri anlık olarak yakından takip ediliyor. Avrupa ülkelerini ise büyük korku sarmış durumda. Güç uygulamaktan çekinmeyen, jiletli telli önlemler almaya çalışan Yunanistan, Bulgaristan ve Macaristan gibi Avrupa ülkeleri, topraklarına göçmen geçmemesi için büyük çabalar harcıyorlar.

Diğer taraftan Edirne ve sınır boyunca göçmenler sabahın ilk ışıkları ile Yunan adalarına, Bulgaristan'a geçişlerini sürdürüyor. Gelen son rakamlar ise sürecin ne kadar etkili olduğunu kanıtlar gibi. Bakan Soylu, Avrupa'ya geçen Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Filipinler ve Suriyelilere dair en son rakamları paylaştı.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya twitter üzerinden yaptığı açıklamalarında rakamları netleştirdi. İlk olarak, 'Saat 23.50 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 47.113' açıklamasını yapmıştı. Bu açıklamasını 11 sata önce yapan Bakan Soylu saat 10:00'da yaptığı açıklamasında ise, 'Saat 09.55 itibarıyla Edirne üzerinden ülkemizden ayrılan göçmen sayısı; 76.358' olduğunu paylaştı.