Aziz Kocaoğlu o projenin anası ve babası mı?

Aziz Kocaoğlu o projenin anası ve babası mı?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu o projeyi sahiplendi sözleri tepki topladı, sinirlerine hakim olmadı "Adam olun" çağrısı yaptı konuşmasında "Bu projenin fikir babası da, uygulayıcısı da, anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi'dir." dedi hızla kürüyü ve tören alanını terk etti.

09 Eylül 2017 - 08:25

İzmir'de açılış töreninde konuşan Büyükşehir Beldiye Başkanı Kocaoğlu kürsüde proje sahiplenme yarışına girdi. Sinirlerine hakim olamayan Kocaoğlu kürsüden ve tören alanını hızla terk etti.  Başbakan Binali Yıldırım ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’e bağlı Selçuk ilçesinin kurtuluşu ve toplu açılış nedeniyle düzenlenen törende konuştular. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 09 Eylül  2017 - İstanbul

Aziz Kocaoğu kürsüde yaptığı konuşması esnasında sisnirlerine hakim olamazken, projeyi sahiplenici sözlerle tepki çekti. İzleyicilerin Recep Tayyip Erdoğan sloganlarına sinirlenerek, Başbakan Binali Yıldırım'ın da yer aldığı törende Kocoğlu, alana gelen AK Partililere “adam olun” diye tepki gösterdi.

Kocaoğlu konuşmasında, “Bu projenin fikir babası da, uygulayıcısı da, anası da babası da İzmir Büyükşehir Belediyesi'dir. Sayın Başbakan'a sorun. Ayıptır, ayıp! Bu yaptığınız 40’ı geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyım. Ben sizlerin oylarıyla, yüzde 56 oy almış belediye başkanınızım. Siz nezaket kuralları içinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje Sayın Başbakanımız kadar benim projemdir. Buna göre davranılması ve adam gibi durulması gerekmektedir. Adam gibi durmaya, adam olmaya çağırıyorum.” diyerek kürsüden hızlıca indi ve tören alanını terk etti.

Yaşanan durum üzerine Başbakan Yıldırım kürsüye çıktı. Başbakan konuşmasında, "Recep Tayyip Erdoğan sevgisini hala tahammül edemeyenler var. Öfke onun olsun; sevgi bizim olsun hoşgörü İzmir’in olsun. Anlamsız bir münakaşa, efendim İZBAN kimin; senin mi benim mi; İzmir’in İZBAN, İzmir’in. Taş üstüne taş koyanın başımız gözümüz üzerinde yeri var." dedi.

Aziz Kocaoğlu projeyi sahiplenerek İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Çevre, Şehircilik ve Ulaştırma Bakanlığı'yla yarı yarıya ortaklık formülüyle yaşama geçirildiğini ifade etti. Tören esnasında bağırıp çağıranları kimse susturmaya çalışmadı diyen Başkan Kocaoğlu, "seçilmiş bir belediye başkanı, bir siyasetçi olarak duruşumla, davranışımla böyle bir tavrı hak etmediğime inanıyorum." dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..