Babacan Central projesi için ÇED Gerekli değildir kararı çıktı

B Grup, Beylikdüzü Babacan Central projesi için ÇED Gerekli değildir kararı Bakanlık sitesinde yayımlandı.

Babacan Central projesi için ÇED Gerekli değildir kararı çıktı
Editör: Hakan A.
23 Mayıs 2018 - 09:14

B GRUP YAPI, İstanbul Beylikdüzü Yakuplu'da hayata geçireceği 1055 konutluk projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir raporunu aldı.

Çevre ve Şehircilik Baknalığı (ÇŞB) projelere ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu açıklamalarına devam ediyor. Bu çerçevede B Grup, Beylikdüzü ilçesinde inşaa edeceği 1205 adet bağımsız birim olarak tasarlanan dev projesinde ÇED gerekli değildir kararı verildi. ÇED kararı Bakanlık resmi sitesinde yayımlandı.

İSTANBUL ili BEYLIKDÜZÜ, ilcesi Yakuplu İmar Mahallesi, F21D24D3A-F21D24D4B Paftaları, 19 Ada, 4 Parsel mevkiindeki B GRUP YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yapılması planlanan BABACAN CENTRAL ((1055 ADET REZİDANS + 150 ADET TİCARET) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince BABACAN CENTRAL ((1055 ADET REZİDANS + 150 ADET TİCARET) projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum