Reklamı Geç
Bakan Ağbal ’dan son dakika açıklaması; "Yıl sonuna kadar...

Bakan Ağbal 'dan son dakika açıklaması; "Yıl sonuna kadar vergi artışı yapılmayacak"

Bakan Ağbal'dan flaş vergi açıklaması! "Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" toplantısında milyonlarca mükellefe müjde veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, "yılın geri kalanında vergi zammı" yapılmayacak dedi.

17 Temmuz 2017 - 14:25 - Güncelleme: 17 Temmuz 2017 - 14:26

Bakan Ağbal önemli değerlendirmelerde bulundu. Yeni vergi düzenlemelerine ilişkin bilgileri paylaşan Bakan Ağbal, "Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" toplantısı çerçevesinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan'dan mükelleflere vergi artışı müjdesi geldi. Ağbal yıl sonuna kadar vergi artışının yapılamayacağını belirtti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Temmuz 2017 - İstanbul

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ülke ekonomisinin özellikle son bir yılda çok önemli sınavlardan geçtiğinin altını çizdi. Bakan Ağbal öncelikle Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından ülkeye en büyük zararın 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi ile verilmeye çalışıldığını söylerken, terör olayları, Türkiye'nin etrafında devam eden jeopolitik gelişmeler, ABD seçimleri sonrasındaki finansal kırılganlıklar, zayıf dış talep, 16 Nisan'daki referandum süreci gibi gelişmelerin Türkiye ekonomisinin dayanıklılığının test edildiğini aktardı.

Konuşmasında vergi zammı konusuna değinen Bakan Ağbal, milyonlarca mükellefi rahatlatan müjdeli haberi de verdi. Bakan Ağbal, 2017 yılının geri kalanında vergi artışı yapılmayacağı müjdesini verdi.

Bakan Ağbal konuşmasında yapılan düzenlemeler ve yapısal reformlara değinirken, krediye erişimi artırmak amacıyla tüketici kredilerinde taksit ve vadeyi uzattıklarına işaret ederek, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat üzerindeki kamusal maliyetleri aşağı çekmek adına birçok vergide indirimlerinin yapıldığına dikkat çekti. Yatırımları özel sektör baında canlandırmak amacıyla teşviklerini daha cazip hale getirildiğini hatırlattı. Özel sektöre yönelik özellikle KDV ve ÖTV indirimlerinin piyasaya etkilerinin olumlu olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..