Reklamı Geç
Bakan Albayrak açıkladı; 2018’de doğalgazı olmayan şehir...

Bakan Albayrak açıkladı; 2018'de doğalgazı olmayan şehir kalmayacak

Türkiye genelinde doğalgaz dağıtım inşaatı hızla devam ederken, Bakan Albayrak 2018 bitmeden Türkiye genelinde doğalgazı olmayan şehir kalmayacak dedi.

09 Ekim 2017 - 08:41

Türkiye'nin pek çok ilinde gerek sanayi gerekse evlerde kullanılan doğalgaz talebi artmaya devame derken, doğalgazı olmayan pek çok nokta için inşaat ve doğalgaz götürme işlemleri hızla sürüyor. Özellikle kış aylarında büyük tüketime neden olan va zaman zaman sıkıntılara da neden olan doğalgaz Türkiye'de en yaygın olarak gerek sanayi gerekse evlerde kullanımı için çalışmalar hızla sürüyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 09 Ekim 2017 - İstanbul

2019’a kadar Türkiye'nin 200 ilçesine daha doğalgaz götürülmek için inşaat çalışmalarının sürdürüldüğünün altını çizen Enerji evTabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Artvin, Şırnak ve Hakkâri’ye doğalgaz götürülmesiyle 2018’de gazı olmayan şehir kalmayacağını vurguladı.

Her geçen gün artan doğalgaz kullanımını daha fazla yaygınlaştırmak ve Türkiye'nin tüm illerine doğalgaz götürmek için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Bakan Albayrak açıklamasında doğalgazsız şehirimiz kalmayacak dedi. 

AK Parti’nin 26’ncı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan, yapılan çalışmalara değinen ve son bilgileri paylaşan Bakan Berat Albayrak, milli enerji ve maden politikasına ilişkin gerçekleştirdiği sunumunda, 2018’de jeokimya ve jeofizik haritalarının tamamlanacağını söyledi. Bakan Albayrak konuşmasında ayrıca, “Türkiye 2018’de jeofizik haritasını tamamlayacak. Tüm Türkiye coğrafyasını, bitki örtüsünden topografik yapısına kadar röntgenini çekip madencilikte sahip olduğumuz kaynakları göreceğiz” ifadelerini kullandı.