Bakan Albayrak açıkladı; "Anlık elektrik tüketiminde rekor...

Bakan Albayrak açıkladı; "Anlık elektrik tüketiminde rekor kırıldı!"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bakan Berat Albayrak, en son elektrik tüketim rakamlarını açıkladı? ^3 Temmuz tarihinde ne kadar elektrik tüketildi? Bakan'dan son dakika açıklaması...

06 Temmuz 2017 - 15:59

Elektyrik tüketimi zirvede! Türkiye genelinde anlık elektrik tüketiminde anlık rekor kırıldı. Açıklama Bakan Albayrak'dan geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Temmuz 2017 - İstanbul

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik tüketimi ile alakalı önemli paylaşımlşarda bulundu. Sıcak havalarda enerji tüketiminin en yoğun olduğu aylar olarak bilinirken, son tüketim ile alakalı rakamları paylaşan Bakan Albayrak, "3 Temmuz günü ilk rekorumuz 46.400 MW ile anlık en yüksek tüketim yaşandı" dedi.

Bakan Albayrak sosyal medya twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "3 Temmuz Pazartesi günü hem günlük hem de anlık elektrik tüketiminde rekor kırdık. Çifte rekor tüketimi kısıtsız, kesintisiz karşıladık. 3 Temmuz günü ilk rekorumuz 46.400 MW ile anlık en yüksek tüketimde gerçekleşti. Aynı gün 927.875 MW ile en çok elektrik tüketilen gün oldu." dedi.

 Hamdolsun, yerli ve yenilenebilire dayalı üretim ile elektrik iletim-dağıtım altyapıları yenileme hamlelerimiz meyvesini vermiş oldu diyen Bakan Albayrak, "Milli Enerji Politikası ile milletimize ihtiyaç duyduğu enerjiyi en ucuz,en modern ve en kaliteli şekilde sağlama hedefini ortaya koymuştuk. İnşallah, enerji alanındaki yatırımlarımız ile milletimizin refah ve konforunu artırırken, ülke ekonomimizi büyütmeye katkı sağlayacağız. Herşeyin en iyisini hakeden milletimizin verdiği emaneti layıkıyla taşımak, Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için çok çalışacağız." paylaşımında bulundu.