Bakan Albayrak açıkladı; `doğalgaz...

Bakan Albayrak açıkladı; `doğalgaz arızalardan kaynaklı kesinti dönemi sona erdi`

Bakan Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve BOTAŞ tarafından yapılan yatırımlarla alakalı önemli açıklamalarda bulunurken, doğalgazda sıkıntı yaratan arıza ve kesintiler ile alakalı `o dönem sona erdi` dedi

Bakan Albayrak açıkladı; `doğalgaz arızalardan kaynaklı kesinti dönemi sona erdi`
Editor: Hakan A.
10 Şubat 2018 - 10:03

Türkiye`de enerji alanında son yıllarda yapılan yeni atılımlar ile birlikte doğalgaz tüketiminde sıkıntı, arıza ve kesintiler ile alakalı yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Bakan Albayrak, son yatırımlar ve doğalgaz kesintilerine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Doğalgazda kesinti dönemi sona eriyor. İşte Bakan Albayrak`ın açıklamaları...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Şubat 2018 - İstanbul

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak`dan doğalgaz kesintilerine ilişkin önemli açıklamalar geldi. Doğalgazda O dönem resmen sona erdi. Hatay ilinde Dörtyol FSRU Terminali ile Türkiye rekor tüketim taleplerinden, sistemde yaşanacak arıza veya bir ülkeden kaynaklanan kısıntılara takılmadan, etkilenmeden doğalgaz talebini karşılayabilecek altyapı seviyesine ulaştığı kaydedildi.

Konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak, Türkiye genelinde özellikle bölgesel sıkıntılar ve arızalardan kaynaklı kesintilerle alakalı oplarak o döneminin sona erdiği, yeni dönemle birlikte kış aylarında sanayicinin ‘gazda kesinti olur mu’ riskinin bittiğini vurgularken, yeni hedeflerinin günlük 400 milyon m3’lük gaz sağlama altyapısına ulaşmak olduğunun altını çizdi.

Bakan Albayrak Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında, “Bölgesel krizlerden, kesintilerden ve arızalardan etkilenmeyecek bir doğalgaz altyapısı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum