Bakan Albayrak: Bankaların vatandaşın önüne çıkardıkları fahiş maliyetlerin üzerine gideceğiz!

Özel Bankaları bir kez daha uyaran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, süreci dikkatle takip ettiklerini ve vatandaşın önüne fahiş maliyetler çıkaran bankaların üzerine gideceklerini açıkladı!

Bakan Albayrak: Bankaların vatandaşın önüne çıkardıkları fahiş maliyetlerin üzerine gideceğiz!
Editör: Hakan A.
15 Nisan 2020 - 10:38
Koronavirüs ile mücadele kapsamında kamu bankaları ellerini taşın altına koydu ev sicili bozuk vatandaşa dahi kredi sundu! Bu süreçte özel bankalar ise adam kayırdı, kredi ertelemek isteyen vatandaşa fahiş faizler uyguladı. Pek çok vatandaş mecbur kalarak bu fahiş fiyatlarla kredisini erteledi. Süreç devam ederken Bakan Albayrak özel bankaları bir kez daha uyardı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 15 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde milyonlar evlerinde adeta inzivaya çekilerek beklmeye geçti. Kimi işinden kovuldu, kimi iş yerini kapattı. Vtaandaşın bankalara olan borçları ise daha da arttı. Bu süreçte devlet ekonomik destek paketleri ile vatandaşın yaşamını sürdürebilmesi, ekonominin taşlarının yerinden oynamaması adına her yeni gün farklı bir tedbiri uyguladı. Kamu bankalarıyla bu durumu destekledi. Özel Bankalar'dan destek isteyen vatandaş ve hükümet bu çağrıya cevap alamadı. Özel bankalar bu durumu fırsata çevirdi ve vatandaşın sırtına fahiş fiyatlı kredi erteleme yükü ekledi. Özel bankaları takip ettiklerini ifade eden Bakan Albayrak, bir kez daha bankalara seslenerek uyarıda bulundu.

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden bir video ile açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Vatandaşımızın özel bankalarla yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşlara destek olmayı geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini yapılandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu asla kabul edebileceğimiz bir şey değil. Bu konunun titizlikle üzerine gideceğimizin bilinmesini isteriz' ifadelerini kullandı. 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum