Bakan Albayrak'ın açıklamaları merakla bekleniyor! Yeni ekonomi programı yol haritası açıklanıyor...

Gözler Bakan Albayrak tarafından bugün açıklanacak ekonomideki yeni yol haritasında. Türkiye ekonomisi için önemli yol haritası resmen açıklanıyor. Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) detayları açıklanıyor...

Bakan Albayrak'ın açıklamaları merakla bekleniyor! Yeni ekonomi programı yol haritası açıklanıyor...
Editör: Hakan A.
29 Eylül 2020 - 10:20 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 10:25
Pandemi sonrası Türkiye ekonomisinde normalleşme dönemi hızla ilerlerken, geçen haftaya damga vuran Merkez Bankası faiz kararı ve sonrasında hafta başında dolar, euro kurlarında yaşanan sert yükselişler gündemin önemli maddeleri olarak öne çıkıyor. Diğer taraftan Türkiye ekonomisinin toparlanması adına alınan yeni önlemler, yeni yol haritası bugün belli oluyor. Ekonomi piyasalarında gözler Bakan Albayrak'ın açıklamalarına çevrilmiş durumda.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye ekonomisi için önemli yeni yol haritasını açıklıyor. Bakan Albayrak, saat 11:00 itibarıyla piyasaların beklediği ekonomik programının detaylarını açıklayacak.

Bakan Albayrak tarafından açıklanacak olan Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıklayacak. YEP ile 2021-2023 dönemine ilişkin enflasyon, istihdam, büyüme, ihracat, cari açık gibi temel makro göstergeler belirlenmiş olacak. 

Piyasalarda tüm dikkatler bu toplantıda, Bakan Albayrak'ın sözlerinde olacak. Özellikle Döviz kurlarında yaşanan sert artışların sonlanıp sonlanmayacağı ise yakından merak ediliyor.


Bakan Albayrak, twitter üzerinden yaptığı paylaşımında, 'Yeni Ekonomi Programı öncesinde endekslerimiz güçlü gelmeye devam ediyor. Ekonomik Güven Endeksi bir önceki aya göre %3,1 artarak 88,5 değerine yükseldi. Veriler gelecek adına kuvvetli mesajlar veriyor. Sağlam finansal altyapımızla güçlü yarınlara emin bir şekilde yürüyeceğiz.' dedi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum