Bakan Albayrak müjdeyi vermişti! Ziraat Bankası, düşük faizli yatırım ve işletme kredisi vermeye başladı

Tarımsal üretime dair düşük faizli yatırım ve işletme kredisi vermeye başlayan Ziraat Bankası ile alakalı karar Resmi Gazete'de ilan edildi.

Bakan Albayrak müjdeyi vermişti! Ziraat Bankası, düşük faizli yatırım ve işletme kredisi vermeye başladı
Editör: Hakan A.
03 Ocak 2020 - 08:01

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 03 Ocak 2020 - İstanbul


T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına ilişkin Karar'ın yürürlüğe konulmasına, 4603 sayılı kanunun 3 üncü ve 5570 sayılı kanunun 1 inci maddeleri gereğince karar verildi.

Bakan Albayrak tarafından ilan edilen, tarımsal üretime yönelik faaliyetlere finansman desteği sağlayacak olan kredi desteğine dair bilgiler belli oldu. Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan ayrıntılara göre, Banka ve TKK tarafından, 1/1/2020-31/12/2022 tarihleri arasında (bu tarihler dahil), Bankaca tarım kredilerine uygulanmakta olan cari faiz oranlarından, kredi konuları itibarıyla aşağıdaki tabloda belirtilen oranlarda indirim yapılmak ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle tarım kredisi kullandırılabilir.Bakan Albayrak, "Türkiye İçin Değişim Başlıyor" programları kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen "Çanakkale İş Dünyası Buluşması"nda önemli müjdeleri sıraladı. Bakan Albayrak 

Ziraat Bankası tarım üretimiyle uğraşan çiftçiler için tarım kredisi kampanyasına bu sabah itibariyle başladı.Tarım Kredi Kooperatiflerince sağlanacak Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kampanyasınanasıl başvuru yapılacağı ise merak konusu olmuştu. Vatandaşlar başvurmak için şubelere giderek, internet ve telefon bankacılığı ile başvuru yapabilecekler. Yapılan başvurunun onaylanması durumunda bazı evrakları tamamlayarak tarım kredisi kullanılabilecek.

Ziraat Bankası Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi  kapsamında daha fazla bilgiye ulaşmak için Resmi Gazete'nin 3 Ocak 2020 tarihli sayısında yer alan ilanın ayrıntılarını buradan inceleyebilir, veya ilgili banka şubelerine giderek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

tarım kredisi 2020
2020 tarım kredisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum