Bakan Albayrak'tan son dakika açıklaması! 240 milyar TL'ye ulaştı...

Bakan Albayrak, koronavirüs kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkanı ile atılan adımlarda maddi tutarın 240 milyar TL'ye ulaştığını söyledi.

Bakan Albayrak'tan son dakika açıklaması! 240 milyar TL'ye ulaştı...
Editör: Hakan A.
13 Mayıs 2020 - 15:12
Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Hükümet tarafından alınan önlemler arasında yer alan Ekonomik İstikrar Kalkanı sayesinde şimdiye kadar harcanan rakam belli oldu. Bakan Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı  çerçevesinde atılan adımlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 13 Mayıs 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL'ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5'i civarındadır.' dedi.

Bakan Albayrak açıklamasında, 'Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11'ine denk gelmektedir.

İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir'
ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum