Bakan Albayrak: 'Türkiye, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR'

Bakan Albayrak'tan hanehalkı ve kamu borçlanmasına ilişkin çarpıcı açıklama! Türkiye gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumda!

Bakan Albayrak: 'Türkiye, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR'
Editör: Hakan A.
17 Ağustos 2020 - 16:41
Bakan Albayrak, 'Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye’ye karanlık günler yaşatanlar, BUGÜN ‘borçluluk’ üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izliyor.' dedi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Ağustos 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ekonomiye ilişkin önemli açıklamalar geldi.

Bakan Albayrak, twitter hesabından, 'Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla ÇOK DAHA İYİ DURUMDADIR. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır.


hanehalkı ve kamu borçluluk durumu 2020

Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır.

Kamu borçluluğunda ise Türkiye'nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir.

hanehalkı borçluluk 2020

Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye’ye karanlık günler yaşatanlar, BUGÜN ‘borçluluk’ üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izliyor.' paylaşımında bulundu.

kamu borçluluk oranları

YORUMLAR

  • 0 Yorum